Saskaņā ar dabas ritmiem

[ A+ ] /[ A- ]

No trešdienas līdz ceturtdienai

Šo dienu pavadām Saules aptumsuma ietekmē, kas savu maksimumu sasniedzis vakar, 29.aprīlī. Būtiski pievērst uzmanību visam notiekošajam un saņemtajai informācijai, jo ikviena vēsts vai situācija var nest sev līdz nozīmīgas pārmaiņas – gan darbā, gan privātajā dzīvē, gan arī uztverē, sniedzot jaunas atklāsmes, noskaidrojot patiesību. Savukārt negatīva pieredze šajā dienā ļauj pielikt punktu kādai problēmai vai zināmam dzīves posmam, lai vairs pie tā neatgrieztos. Spilgtāk un izteiktāk šo dabas parādību izjūt Vērša zvaigznājā dzimušie.

Veiksmīgi nodarboties ar praktiskām lietām – būvniecību, remontdarbiem, mājokļa sakārtošanu un iekārtošanu. Tāpat arī veikt aprēķinus, sagatavot atskaites, atdot parādus. Darīt darbus, kas prasa lielu uzmanību, koncentrēšanos, piepūli, ilgāku laika periodu. Iegādāties sadzīvē noderīgas un vajadzīgas lietas, apģērbu, apavus un ko jauku savam sirdspriekam. Ļoti labvēlīga diena dārza darbiem. No sakņaugiem – stādīt agros kartupeļus, iesēt burkānus, zaļumus, kā arī dēstīt augļkokus, ogulājus, košumkrūmus.

Organismam nepieciešami sāļi, minerālvielas, ko satur dārzeņi un augļi, tāpēc ēdienkartē vēlams ietvert kartupeļus, puravus, sīpolus, banānus, izvairoties no taukainiem produktiem. Derēs vistas fileja, tītara gaļa, omlete ar liesu šķiņķi.

Nevajag pieņemt svarīgus lēmumus, uzsākt jaunus, nozīmīgus projektus, pieļaut paviršu attieksmi jebkurā jautājumā, zaudēt kontroli pār procesiem, kas pašu ziņā. Kļūdīšanās šobrīd nes sev līdz nepatīkamas sekas. Nesasteigt notikumus! Tāpat arī neaizmirst par piemērotu apģērbu, jo ļoti jutīgi elpošanas ceļi, kakls.

1. un 2.maijs labvēlīgs ātri un vienkārši paveicamiem darbiem, viegliem, ne sarežģītiem uzdevumiem. Darboties enerģiski, aktīvi, īstenot savus nodomus, bet labāk to darīt individuāli, jo šajā laikā kolektīvos pasākumos grūti nonākt pie kopsaucēja, vienprātības. Labas dienas, lai nodarbotos ar tirdzniecību – gan veiktu pirkumus (preces, kas nav paredzētas ilgstošam ekspluatācijas periodam), gan arī pārdotu, tostarp pakalpojumus. Organizēt reklāmas kampaņas, akcijas, izmantot to sniegtās iespējas. Ja abas ir brīvdienas, veltīt tās aktīvai atpūtai, sportot, tikties ar draugiem, radiem, paziņām. Pēc iespējas vairāk uzturēties svaigā gaisā, sarīkot svētkus ārā.

Dārzā – apkopt, mēslot zemenes. No ziedaugiem – sēt puķuzirnīšus, kliņģerītes, kosmejas. Kastītēs iesēt cinnijas, lavateras, limonijas. Sēt un stādīt stīgojošus augus, uzsiet vīnogulājus. Sadalīt rabarberu cerus, izstādīt jaunstādus. Vēl joprojām labvēlīgas dienas zaļumu, garšaugu sēšanai, no tiem – salāti, dilles, spināti.

Ceturtdien uzturā ievērot mērenību, labi, ja tas ir veģetārs, ietverot arī izstrādājumus no graudaugiem. Savukārt piektdien var atļauties lietot produktus, ko vien sirds vēlas – organisms labi pārstrādā taukvielas. Ļoti efektīva fitoterapija, tāpēc izmantot ārstniecības augu tējas, kā arī neaizmirst par augļiem un ogām. Ieteicams izvēlēties ārstniecības augus, kas labvēlīgi ietekmē plaušas, elpošanas ceļus – āboliņa ziedus, māllēpju lapas, piparmētras. Savukārt kaķumētra vai raudene, aplieta ar verdošu ūdeni, papildināta ar svaigu citronu, nomierinās un tonizēs.

Uzturā sekot līdz sabalansētai taukvielu devai, ieteicami vājpiena produkti, pākšaugi. Nepārslogot sevi, darot smagu fizisku vai monotonu, ilgstošu intelektuālu darbu, lietojot datortehniku – ļoti jutīga plaukstu, plecu zona. To noslodzes sekas atstāj lielāku ietekmi, kā tas būtu citkārt. Tāpat arī – uzmanīgi kontaktos, jo bīstama liekvārdība! Šajā laikā cilvēkiem tendence pastāstīt daudz vairāk, sarunājot gluži nevajadzīgas lietas.

3., 4. un 5.maijā vislabāk nodoties ar mājas un ģimenes lietām. Sakārtot savu dzīves telpu, var iegādāties noderīgas lietas mājoklim, mainīt interjeru, ierasto kārtību. Veikt lielus un nozīmīgus pirkumus, tostarp mēbeles un citu aprīkojumu, kas paredzēts ilgstošai lietošanai. Atrast laiku tuviniekiem, radiem, pakavēties atmiņās, pārlūkot, sakārtot fotogrāfijas, nodarboties ar dzimtas koka veidošanu vai vienkārši – tās sakņu apzināšanu. Produktīvas dienas, lai pievērstos meditācijai, jogai, cigun, halodinamikai un citām garīgajām praksēm. Aktivizējas vārda spēks, tāpēc ļoti svarīgi pārdomāt gan teikto, gan arī dzirdēto. Nodarboties ar skaistumkopšanu – veikt ādas attīrīšanu, lietot maskas. Apmeklēt masieri, pirti.

Svētdien Auna zvaigznājā nokļūst Venēra, kas liek vairāk uzmanības pievērst savstarpējai sadarbībai un partnerattiecībām. Procesi, kas šķiet aizkavējušies, nav īstas skaidrības, tagad prasa ātru risinājumu. Izlēmīgām darbībām labvēlīgs laiks, šaubām nav nozīmes, svarīgi – rīkoties! Rodas jaunas pazīšanās un draudzības saites.

Pati daba šajās dienās dziedē organismu, tādēļ pēc iespējas vairāk vajadzētu atrasties svaigā gaisā un pie ūdeņiem, rosīties piemājas dārzā. Sēt ķirbjus un kabačus izstādīšanai mēneša beigās, potēt augļkokus.

Ēdienkartē ieteicams ietvert zivis, jūras produktus, sieru, svaigu dārzeņu salātus, dzert daudz šķidruma.

Nevajag domāt par lietām, kas satrauc, risināt samilzušus promblēmjautājumus – šajā laikā ļoti jutīgs kuņģis, veģetatīvā nervu sistēma, saasinās psihosomatiskās saslimšanas. Nevar riskēt, rīkoties nepārdomāti, impulsīvi.

6. un 7.maijā vēlams uzsākt īstenot ieplānoto, arī lielus un vērienīgus projektus. Produktīvas dienas līderiem, visa veida organizatoriskiem pasākumiem, radošam darbam. Atrasties priekšplānā, darīt zināmas savas idejas, meklēt ceļus un risinājumus to īstenošanai, strādāt komandā. Doties pie priekšniecības, lai pārrunātu ar profesionālo jomu saistītus jautājumus, nāktu klajā ar priekšlikumiem. Var izšķirties par pārmaiņām, pieteikties konkursos. Kārtot juridiskus jautājumus. Veiksmīgi organizēt prezentācijas, dažādas reklāmas kampaņas. Doties iepirkties, iegādājoties apģērbu, aksesuārus, rotas un dāvanas. Apmeklēt stilistu, kosmetologu. Rīkot saviesīgus pasākumus, piedalīties tajos.

Organismam nepieciešamas olbaltumvielas, tāpēc uzturā var lietot gaļas ēdienus, zivis, dzert oranžas un dzeltenas krāsas dārzeņu, augļu, ogu sulas.

Neskopoties ar atzinību, labiem vārdiem, ja tie pelnīti – tas līdzcilvēkos dos vēl vairāk enerģijas, veicinās radošas izpausmes. Neļauties vēlmei pārlieku izrīkot un komandēt, jo šajā laikā tas mēdz būt raksturīgi, tādējādi izraisot nesaprašanos. Pasaudzēt sevi, nepārslogojot sirds, asinsrites sistēmu, acis, kam šobrīd paaugstināts jutīgums.

8.maijā līdz pusdienlaikam – plkst.13.49 – vajadzētu nodarboties vien ar ikdienā zināmo un ierasto, iepriekš saplānoto, rūpīgi iedziļinoties visos procesos. Pievērst uzmanību intuīcijai, notikumiem, saņemtajai informācijai šajā laikā, jo tādējādi iespējams rast atbildes uz jautājumiem, kas nodarbina prātu, atskārsmes. Parūpēties par savu pašsajūtu, vēdināt telpas, jo enerģētika dabā nereti izsauc galvassāpes. Laba diena, lai veiktu aprēķinus, pēc minētā laikā – kārtotu un plānotu finanšu jautājumus. Savukārt nepatikšanas, ja ar tām nākas saskarties, nepieciešams uztvert kā savdabīgu pieredzi, uzdevumu, ko pēc iespējas ātrāk atrisināt, lai pie tā vairs neatgrieztos.

Ceturtdienas otrajā pusē situācija uzlabojas – komunikācija kļūst brīvāka, vieglāka, atraisītāka, jūtams spēku, enerģijas pieplūdums. Var turpināt veikt gan iesāktos darbus, gan arī ķerties klāt kam pavisam jaunam, neizpētītam. Papildināt zināšanas, dalīties tajās. Laba diena friziera apmeklējumam, īpaši – ilgviļņu likšanai, kā arī manikīra, pedikīra veikšanai.

Pārtikā ieteicami pilngraudu produkti (rīsi, dažādas graudu pārslas u.c.), dārzeņi, liesa gaļa. Jutīgs gremošanas trakts, nepārslogot to!

Nav jāvairās no grūti padarāmiem pienākumiem, jo izturības un pacietības gana. Līdz pusdienlaikam nesaistīties ar cilvēkiem, ar kuriem grūti rast kopīgu valodu, dienas otrajā pusē daudz vieglāk rast kompromisu. Tāpat arī atturēties dot un uzklausīt solījumus, jo apstākļi to izpildei var izrādīties gluži citādi, nekā iecerēts. Nezaudēt uzmanību un piesardzību, darbojoties ar asiem instrumentiem un tehniku.

Raita Zemberga, astroloģe