Saskaņā ar dabas ritmiem

[ A+ ] /[ A- ]

No otrdienas līdz otrdienai.

Šī diena produktīva jaunām ierosmēm, iecerēto projektu aizsākumam. Var plānot pārmaiņas gan sadzīvē, gan profesionālajā jomā, kā arī uzsākt īstenot tās. Apkopot visu iepriekš saņemto informāciju, enerģiju, likt to lietā vēlamā virzienā – tad arī rezultāti neizpaliks. Otrdiena labvēlīga, lai tiktos ar priekšniecību, pārrunātu turpmākos plānus, nostiprinātu vai atjaunotu draudzības saites. Efektīvas būs visas procedūras, kas vērstas uz organisma attīrīšanu, arī garīgās prakses.

Rītdien pastiprināta Venēras ietekme, veidojot savstarpēju konfigurāciju ar Jupiteru un Saturnu. Šī mijiedarbība ir saspringta, līdz ar to iespējami dažādi emociju uzplaiksnījumi, var būt apgrūtināta saskarsme. Planētu stāvoklis ietekmē arī maldīgu priekšstatu veidošanos. Tas, kas šķiet pievilcīgs un pieņemams, var izrādīties gluži pretējs šim pieņēmumam. Savukārt neapmierinātība ar zināmiem apstākļiem, kas izveidojušies, vai arī veltas cerības var izrādīties pat svētīgas, par ko nebūt nevajadzētu nožēlot. Var būt nemiers, kas saistīts ar juridisku jautājumu kārtošanu, romantiskām attiecībām vai arī neatliekamiem pienākumiem. Tāpēc nepieciešama spēja koncentrēties un mobilizēties veicamajiem uzdevumiem.

Gan šodien, gan rīt vēlams ievērot mērenību, izvēloties pārtikas produktus. Ja starp tiem gaļas ēdieni, tad izslēgt treknu barību. Lietot dārzeņus un augļus, ogas sarkanā krāsā. Dzert daudz šķidruma.

Nevar zaudēt paškontroli – nereti vērojama tendence pārspīlēt izjūtas un pārdzīvojumus, kā arī būt nepamatoti augstsirdīgiem. Rodas nevajadzīgi tēriņi, iegribas nereti robežojas ar kaprīzēm. Raksturīga neiedziļināšanās atšķirīgos viedokļos, līdz ar to iespējama vēlme noliegt sarunbiedra paustos uzskatus, pat vērtības, par ko nevajadzētu piemirst, lai savstarpējā saskarsmē nezaudētu iecietību un laipnību. Nav vēlams pastiprināti noslogot redzi.

6.augustā, Marsa un Jupitera labvēlīgā ietekmē, iespējams veiksmīgi pilnveidot un demonstrēt savas prasmes un zināšanas – gan praktiski, gan arī teorētiski. Labi izdodas pārskatu sagatavošana, prezentācijas, uzstāšanās auditorijas priekšā. Pateicīga diena, lai dotos tuvākā vai tālākā ceļā, nodotos sportiskām aktivitātēm. Veiksmīgs laika periods literārai daiļradei, izdevējdarbībai, tirdzniecībai. Labi risinās lietišķa rakstura sarunas, īpaši – ar vīriešiem. Jauka diena finansiālu jautājumu kārtošanai, valodu apguvei, var izvēlēties konkrētus kursus, apmācības. Tāpat arī piemērots brīdis, lai ievietotu reklāmas, sludinājumus, sameklētu sev nepieciešamo informāciju plašsaziņas līdzekļos.

Izkristalizējas noderīgas idejas, taču to pielietošana šobrīd var būt ierobežota, aizkavēta, kas notiek Merkura un Saturna savstarpējās mijiedarbības ietekmē. Neskatoties uz to, pielietojumu iespējams rast nākotnē. Nepieciešams darboties pastiprināti pārdomāti un organizēti.

7.augusts piemērots praktisku lietu kārtošanai, starptautiskiem sakariem. Atcerēties, sazināties ar tuviniekiem, draugiem, labiem paziņām, kuri atrodas tālumā. Painteresēties, iespējams, kādam no tuvākajiem nepieciešams padoms jeb palīdzība veselības uzlabošanas vai citos privātos jautājumos. Īstais laiks darījumiem ar nekustamo īpašumu, mājokļa celtniecībai, remontam, sakārtošanai un iekārtošanai. Var iegādāties noderīgas lietas interjeram, kā arī sev – apģērbu, aksesuārus, kosmētiku. Doties pie friziera, veikt skaistumkopšanas procedūras. Apmeklēt pirti, masieri. Labvēlīgs laiks dārza darbiem – novākt esošo ražu, gatavot krājumus ziemai. Iesēt burkānus, redīsus. Pļaut zālāju, apgriezt dzīvžogu. Acot rozes, ābeles un bumbieres. Pārstādīt vasaras pirmajā pusē ziedošās puķes, tādas kā peonijas, lauztās sirdis u.c. Tāpat arī nolasīt pirmos kritušos ābolus, lai nepieļautu kaitēkļu, kas izsauc dažādus bojājumus, izplatību.

Uzturā 6. un 7.augustā var lietot gaļas ēdienus, olas, piena produktus. Īpaši ieteicami sakņaugi – kartupeļi, sīpoli, puravi. Dzert svaigi spiestas dārzeņu, augļu sulas, zāļu tējas.

Nav vēlams ceturtdienu un piektdienu pavadīt slinkojot, tādējādi zaudējot labas iespējas, izdošanos. Nevar riskēt, eksperimentēt, rīkoties līdz galam nepārdomāti, impulsīvi. Nevajag uzturēties caurvējā vai, atkarībā no laikapstākļiem, ilgstoši atrasties ūdenī – pastiprināti jutīgs kakls, elpošanas ceļi.

8.augustā savu ceļu pie debess juma, nokļūstot Jaunavas zodiaka zīmē, turpina Merkurs. Tas palīdz koncentrēt enerģiju jau izvirzīto mērķu īstenošanai dzīvē. Nepieciešams pārskatīt plānotos darbus un ieceres, varbūt ieviest kādas korekcijas tajos un, protams, «ķerties pie lietas». Tāpat arī pārskatīt paveikto, kur noteikti iespējams saredzēt arī kādus ieguvumus. Apkopot un sistematizēt nepieciešamo informāciju, lai pielietotu to praksē vai arī iegūtu skaidrību sev interesējošos jautājumos. Planētas stāvoklis palīdz sekmīgi īstenot pasākumus, kas vērsti uz stabilitāti ģimenes, sadzīves apstākļos, tradicionālu vērtību izkopšanu un saglabāšanu. Pastiprinās atbildības sajūta. Piemērots laikposms, lai sakārtotu jautājumus, kas skar izglītības uzsākšanu vai apmācības kopumā, veiktu pasūtījumus pie konkrētu arodu meistariem, apmeklētu aptiekas un ārstniecības iestādes veselības profilakses nolūkā.

9.augustā Lauvas zvaigznājā nokļūst Marss, kas pastiprina gan entuziasmu, gan arī ambīcijas cilvēkos. Veiksies darbos, kuri prasa pastiprinātu spēku, enerģijas ieguldījumu, labvēlīgs laiks grūtu uzdevumu un jau agrāk ieplānotu pārmaiņu ieviešanai dzīvē. Svētdiena piemērota aktīvai atpūtai, tikšanās reizēm ar draugiem, radiem, kultūras, izklaides pasākumiem, radošām izpausmēm.

10.augustu vēlams pavadīt mierīgi, nesteidzīgi, neatkāpjoties no ierastās kārtības, ikdienas ritma. Ierobežot kontaktus – daudz liekvārdības, vērojama tendence pļāpāt, bet asās diskusijās grūti vai pat neiespējami nonākt pie kopsaucēja. Priekšstati un iespaidi par notiekošo mēdz būt maldīgi. Kritiskas piezīmes der uzklausīt – šajā dienā tās norāda uz savu spēju pārvērtēšanu. Atrast laiku pabūt vienatnē, parūpēties par pozitīvu gaisotni gan mājās, gan arī darba vidē.

Uztura režīms sasaucas 8., 9. un 10.augustā. Ieteicamas zivis, jūras produkti, rīsi, lapu dārzeņi. Vislabāk, ja ēdiens veģetārs. Lietot pēc iespējas vairāk ogu, augļu.

Nedēļas nogalē un pirmdien nevajag pieņemt svarīgus lēmumus, kas saistīti ar nozīmīgām pārmaiņām, uzsākt jaunus projektus. Nezaudēt savaldību pat tad, ja dzirdētie vārdi šķiet subjektīvi vai netaisni – šādas situācijas iespējamas. Medicīniski neskart rokas, plecu daļu, plaušas, bronhus. Necelt smagumus!

Raita Zemberga, astroloģe