Satiekamies atkal Taurupē

[ A+ ] /[ A- ]

Satiekamies atkal Taurupē

Vanda Prancāne

 

Jūlija izskaņā pēc divu gadu pārtraukuma ar vadmotīvu «Satiekamies atkal Taurupē» sesto reizi tika atzīmēti pagasta svētki, lai priecātos, sportotu, dejotu un svinētu kopā būšanu ar radiem, draugiem, tuvākiem un tālākiem ciemiņiem.

Jau pirmssvētku dienā zālienā pie pagasta pārvaldes no daudzu taurupiešu sarūpētiem ziediem, dabas materiāliem, pļavu un dārzu krāšņumiem tika izveidota ziedu upe, pie kuras ir  atnākuši padzerties arī divi tauri. Naktī upe «atdzīvojas» gaismiņu mirdzumā.

Svētki tika atklāti ar tradicionālo gājienu no Tautas nama līdz Taurupes skolai. Dalībniekus  uzmundrināja lustīgie muzikanti no Krapes «Skaņumājas» – Ingrīda Veipa, Māra Raģe un Oskars Patjanko.  Gājiena priekšgalā stājās pats barons fon Tranzē (Andris Bukovskis) ar baronesi (Ligitu Milleri). Senatnes elpa saplūda ar mūsdienu moto rūkoņu – šis 19.gadsimta pāris tika sēdināts Andreja Sarkaņa grandiozajā motociklā. Arī daudzi citi gājiena dalībnieki bija nodrošinājušies ar dažādiem lielākiem un mazākiem radoši noformētiem braucamajiem. Par izdomu un atraktivitāti gājienā specbalvas saņēma Jēkabs Ozerinskis, «Lūšu banda» un «Bērnu siltumnīca». Atklāšanas koncertu izdejoja pagasta deju kolektīva «Degsme» dalībnieki (vadītāja Daiga Rosicka) un pieskandināja skolas meiteņu ansamblis (vad. Ligita Millere). Svinīgajā uzrunā Taurupes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Stafeckis, atzīmēja, ka svētki  aicina atkal satikties un atgriezties šeit tiem, kurus dzīves ceļi aizveduši uz tuvākām vai tālākām dzīvesvietām. Viņiem ir iespēja  atbraukt uz dzimto pagastu, atvest līdzi bērnus un mazbērnus un ar lepnumu rādīt, ka šeit ir viņu dzimtās mājas.

 

Nopietnas un nenopietnas sportiskās aktivitātes

Svētku kulminācija – nopietnas un nenopietnas sportiskās aktivitātes, kurās ikviens apmeklētājs varēja atrast nodarbošanos piemērotu savām spējām, vecumam un varēšanai. Brīvo laiku varēja īsināt, spēlējot dažādas galda un lielās āra spēles, kā arī tenisu.

Pa ceļam uz svētku vietu barona Tranzē karietei noplīsa ritenis. Spēkavīriem bija iespēja pārbaudīt, cik tālu šis rats var aizripot. Viss tika precīzi nomērīts, pārbaudīts un saskaitīts (tiesneses Ineta Frēliha un Gunta Puikāne). Starp vismazākajiem bērniem stiprākie rata ripinātāji izrādījās Karlīna Līna Līcīte, Deniss Juris Liepiņš, Ģirts Cakeus, vidējā grupā uzvarēja  Ralfs Gulbis, Elīna Zariņa, Olivers Sarkans. Vecākajā grupā – Jurģis Stepiņš, Janeks Beļinskis, Jānis Čakča.

Jau barona laikos ļaudis izklaidējās, staigājot ar koka kājām – ķekatām. Šodien dažs labs svētku dalībnieks pirmo reizi izmēģināja staigāšanu «virs zemes». Ķekatu skrējienā (tiesnese Daiga Rosicka) prasmīgākie šajā mākslā izrādījās Jānis Tralla, Jānis Čačka un Janeks Beļinskis. 

Ja bija līdzi savs velosipēds, varēja doties trasē pa muižas parku un nopelnīt vērtīgas balvas. Riteņbraukšanā (tiesneši Ilmārs Bule, Jānis Kalniņš) visātrākie pirmsskolas grupā bija Olivers Mizovskis,  Kate Maija Tralla, Ričards Sils. 7-12 g. – Roberts Leitis, Gabriels Gulbis, Jānis Sarkans, bet vecākajā grupā – Imants Putniņš, Roberts Pahmurkins, Eduards Podrezs.

Vairāk nekā simt dalībnieku savu precizitāti pārbaudīja šautriņu mešanā mērķī (tiesnese Vanda Prancāne), kur vistrāpīgākie bija Janeks Beļinskis, Kaspars Grosmanis un Verners Hils. 7-12 g.,  izmantojot megadārtu (tiesnese Agra Jirjena), vislabāk veicās Gabrielam Gulbim, Aleksim Krūmiņam un Kristeram Ozolam, bet jaunākajā grupā –Tomasam Volkovičam, Gitai Pokratniecei un Ričardam Silam.

Modrības, uzmanības un veiklības pārbaude sagaidīja signālspēles dalībniekus (tiesneses Lonija Pušmucāne un Sarma Špilberga). Veiksmīgākie pirmsskolas grupā šajā sacensību posmā izrādījās Karlīna Līna Līcīte, Skarleta Sarkane, Deniss Juris Liepiņš, vidējā grupā – Džulians Beļinskis, Liene Grosmane, Toms Zariņš, bet vecākajā grupā – Sergejs Prokopivs, Kārlis Ozerinskis, Elgars Sarkans.

Basketbola spēles entuziasti savu precizitāti pārbaudīja soda metienos (tiesnese Sabīne Cīrule). Pirmsskolas vecuma bērniem vēl jāpaaugas, lai varētu aizmest līdz grozam. Starp visiem dalībniekiem tas izdevās tikai Keitai Maigonei. Vidējā grupā vislabāk veicās Jānim un Raivo Sarkaņiem, kā arī Kristeram Ozolam, vecākajā – precīzāk grozā bumba lidoja Ralfam Daukstam, bet Rūdolfs Donskis un Eduards Podrezs ar vienādu punktu skaitu dalīja 2.-3.vietu.

Lidojošo šķīvīšu dārtā (tiesneši Inese Bule un Roberts Kristiāns Rudzītis) visprecīzāk trāpīt punktu apļos starp vismazākajiem dalībniekiem izdevās – Kristapam Pudniekam, Melānijai Beļinskai, Salvim Grinbergam, 7-12 g. – Lienei Grosmanei, Ojāram Vagalam, Ralfam Gulbim, pieaugušo konkurencē – Antrai Daugulei, Sandai Zariņai, Valdim Pudniekam.

Pludmales volejbola spēlē servēšanai šoreiz tika izmantoti dvieļi (tiesnesis Arvīds Bogdāns). Šajā dvieļbola duetu cīņā vismeistarīgākie bija Elizabete Donska un Andrejs Podrezs, 2.v. – Jānis Tralla un Gvido Štāls, bet 3.v. – Roberts Pahmurkins un Eduards Podrezs.

Svētkos viesojās arī Ogres jauniešu iniciatīvas biedrības «Talantu Kalve» pārstāvji, kuri dalībnieku komandām piedāvāja orientēšanās spēli «Misija Taurupē». 19 komandas  devās kultūrvides iepazīšanas pastaigā, vienlaikus veicot dažādus uzdevumus, kuru izpilde prasīja zināšanas, atjautību, atraktivitāti un radošumu. Rezultatīvākās komandas izrādījās «Krisdoles», «Lūšu banda», «Taurupieši».

 

Rokdarbi, kino un burbuļi…

Paralēli sporta aktivitātēm Taurupes novadpētniecības muzejā varēja aplūkot Intas Antones veidoto izstādi «Seno rokdarbu bagātīgais pūrs». Taurupes Tautas namā – Elmāra Bulova fotogrāfiju izstādi «Taurupe no putna lidojuma» un «Taurupes svētki 2019», noskatīties filmas par Taurupi,  tās ļaudīm, kā arī dokumentālo filmu par pagasta novadnieku «Pauls Sakss. Kā es kļuvu par dziedoni» un  tikties ar tās autori Natāliju Ketneri.

Vismazākie svētku apmeklētāji varēja izdaiļot savas sejiņas pie meistarēm Signes Volkovičas un Ingas Gailītes, līksmoties burbuļu un putu ballītē kopā ar Burbulīti.

Pusdienās visi nobaudīja garšīgu zupu, kuru sarūpēja skolas saimnieces Ērika Krūmiņa un Ilona Zariņa.

Vakarā  Taurupes estrādi ieskandināja Kristīnes Šomases un Sabīnes Berezinas koncerts, bet svētkus noslēdza ļoti plaši apmeklētā zaļumballe ar grupu «Apvedceļš».

Vislielākā pateicība par veiksmīgi aizvadītajiem svētkiem galvenajai organizatorei – Taurupes Tautas nama vadītājai Egijai Zariņai. Paldies arī viņas palīgu komandai – aktīvajām ziedu upes veidotājām, visiem tiesnešiem, pagasta un skolas tehniskajiem darbiniekiem. Paldies par atbalstu arī pagasta pārvaldes vadītājam Jānim Stafeckim.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!