Savienoto trauku likumā

[ A+ ] /[ A- ]

Domāju tā

Savienoto trauku likumā

Andris Upenieks

No fizikas zināms, ka jebkurus savā starpā savienotus traukus, kuros šķidrums var brīvi pārplūst no viena trauka otrā, sauc par savienotajiem traukiem. Jā, mēs neesam trauki un neesam šķidrums, bet neizbēgami esam saistīti ar savienoto trauku likumu.

Tu vari noslēgties savā kolbā, bet bez savienības ar citiem tu vienkārši nevari eksistēt. Kaut arī katra vārda galā skan «mēs», dažkārt vārda tiražētājam labpatīkas līst tajā kolbā un egoistiski izslēgt savienību ar citiem traukiem, bez kuras pašam jāslāpst nost.

Viena no partijnieku īpašībām ir slavējama. Tā ir sevis paslavēšanas māka – teju pilnīgi par jebko un galīgi ne par ko. Un bieži vien skan – to izdarījām mēs, mēs, mēs… Kā senajos kompartijas kongresos, kur no tribīnes skandēja gluži vai pielīgtas frāzes, ka ar katru aizvadīto piecgadi mēs dzīvojam arvien labāk, pabailīgai balsij no pēdējām rindām, vārgi izdvešot, – bet mēs? Tieši tā partijas Par kongresā raportēja Daniels Pavļuts: «Mēs esam smagi kļūdījušies pie vakcīnu iepirkumiem.» Stop, tiem mēs joprojām vārdi un uzvārdi nav zināmi! Turklāt, kā ir kļūdas labotas, mums arī nav zināms. Tālāk patētiskā aizgrābtībā: «Mēs kopīgi panācām Rīgas domes un Rīgas domes priekšsēdētāja atlaišanu, un mēs ievēlējām jaunu Rīgas domi, mēs ievēlējām Rīgas mēru (to, kas patvarīgi maina pasaules hokeja čempionāta oficiālos valsts karogus? – A.U). Mēs uzskatām, ka tas ir mūsu pēdējo divu gadu augstākais punkts.»

Interesanti, kā būtu to paveikuši partijas noslēgtajā kolbā bez citu savienoto trauku palīdzības – bez vēlētājiem, bez koalīcijas vienošanās? Kā to varētu izdarīt izredzētie mēs bez mirstīgajiem mums? Briseles kalps (profesors!) Ivars Ījabs: «Mūsu kustības Par ministri ir pašaizliedzīgi iznesuši uz saviem pleciem šo Covid – 19 krīzes vadību situācijā, kad citi (kuri? – A.U.) valdībā grib pazust kokos un izskatīties ļoti populāri.» Maigi sakot, populistiski un nekoleģiāli – aiz muguras noniecināt citus ministrus – iekšlietu, zemkopības, izglītības, aizsardzības, satiksmes, finanšu…, kuriem līdzīgs baļķa nešanas garums un smagums… Kādi tur savienotie trauki, ja tādas sevis izskaistināšanas slāpes pirms kārtējām Saeimas vēlēšanām?

 

Visu rakstu lasiet 9.jūlija „OVV”.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!