Savtīgos kašķos morāle grimst

[ A+ ] /[ A- ]

Savtīgos kašķos morāle grimst

Andris Upenieks

Sevis izcelšanas neapturamā nieze pirms vēlēšanām tā arī izpaužas – kā kašķa sindroms. Labi, ka paši ukraiņi to nedzird un nesaprot. Kaut gan uzņēmēji priecājas, ka bēgļi fenomenālā ātrumā apgūst latviešu valodu: saprot daudz un izteikties prot arvien vairāk. Kas tur ko brīnīties? Darbā, sadzīvē latviska vide un vēlēšanās tajā iekļauties – bez koncepciju muldēšanas, kaunināšanas! Divas ukraiņu sievietes veikala pārdevēja apkalpo aizrautīgi laipni, protams, krievu valodā. Abas pircējas pateicas ar latvisko paldies un atvadās ar – visu labu! Saprašanās sakņojas valodā? Jā, arī valodā! Bet galvenais – attieksmē, cieņā vienam pret otru.

Saprotams, ka lietas jākārto. Bet varbūt ne tik publiski un ciniski spriežot, piemēram, kā mēs bēgļus sadalīsim, pārdalīsim, kad tekstā un zemtekstā izsprūk – kur lai viņus liekam, kur nogrūžam. Gandrīz dabiski, ka pirmsvēlēšanu kašķos nobrūk pašcieņa. Tad labklājības ministram Gatim Eglītim no jēkāpistiem, kas tagad pārdēvējušies par Konservatīvajiem, neapturami laukā sprūk lielība prastā valodā, sak, jā, mēs to naudu pabalstiem izsitām, izsitīsim vēl! Tā ir mūsu nauda vai Eglīša zelta olas? Tik nevietā un nelaikā, ka allaž korektajai, savaldīgajai Rūtai Dimantei sirds apskrienas: «Es klausos šo diskusiju, kurā pēkšņi pazudusi Ukraina ar visām kara traģēdijām, un jādzird, kur liksim, kur nogrūdīsim, kas vairāk izsitis un kā vēl sitīs…» Vēl. Kas tur slikts, ja Latvijas Reģionu apvienības vadonis Eduards Smiltēns bijis Ukrainā? Bet ausis svilst, kā «līderis» izzīmē sevi – es, es, mans plāns, mēs ar Kļičķo, es un mēs reģionālie… Smiltēns pārcenšas ne pirmo reizi, bet, ka pats kļuvis par komisku piārtēlu, šaubu vairs nav.

Cenas ceļas visam. Bet nenovēršamā procesa starpās izlien ne tikai ekonomiski pamatotais, bet arī nieze nodīrāt iespējamo. Kamēr ukraiņi maksā ar asinīm, mums būtu jāmaksā ar savu komfortu, bet dažkārt sanāk ar politisko pucēšanos, kašķiem un tuvākā kabatu iztīrīšanu.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!