SEB banka brīdina par jauniem datu pikšķerēšanas mēģinājumiem

[ A+ ] /[ A- ]

SEB banka brīdina savus klientus par jaunu personīgo datu pikšķerēšanas mēģinājumu un aicina lietotājus būt uzmanīgiem, kā arī nereaģēt uz pikšķerētāju e-pastu vēstulēm, jo banka nav tās sūtījusi.

Krāpnieciska rakstura e-pasta vēstulēs lietotāji tiek mudināti pārbaudīt informāciju savā bankas kontā ar mērķi, lai viņi uzklikšķinātu uz saites e-pasta vēstulē. Tas nav SEB bankas izsūtīts e-pasts un to var pārbaudīt, apskatot izsūtītāja e-pasta adresi. SEB banka uzsver, ka nekad nelūdz ievadīt personīgos datus e-pastā pievienotās saitēs. Personīgo datu atjaunošana saziņai ar banku, piemēram, telefona numura vai e-pasta adreses nomaiņa, jāveic tikai un vienīgi, ievadot internetbankas adresi pārlūkprogrammas adrešu ievades laukā.

Pēdējo mēnešu laikā Latvijā novērots, ka šādas krāpnieciskas e-pasta vēstules nosūtītas ne tikai SEB bankas, bet arī citu banku klientiem. SEB banka veic visas iespējamās darbības, lai informētu klientus par nepieciešamību ignorēt šāda veida aicinājumus. Šobrīd Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT aktīvi iesaistās, lai identificētu krāpnieku izcelsmes valsti. Banka sadarbojas ar institūciju, lai identificētu uzbrucējus un likvidētu pikšķerēšanas vietni.