Senioriem, kuri pieteikušies Covid – 19 vakcīnai, jāgaida īsziņa

[ A+ ] /[ A- ]

Senioriem, kuri pieteikušies Covid – 19 vakcīnai, jāgaida īsziņa

Dzintra Dzene

«OVV» redakcijā vērsušies vairāki satraukti seniori, kuri, zvanot uz tālruni 8989, jau pirms vairākām dienām pieteikušies Covid – 19 vakcīnai, bet ir neizpratnē par tālāko – kad, kur un kā varēs saņemt vakcīnu?

«Piezvanīju uz tālruni 8989 un pieteicos Covid – 19 vakcīnai. Man pajautāja, kurā vietā ir ērtāk šo vakcīnu saņemt. Sacīju, ka Ogrē. Man sacīja, ka esmu reģistrēts rindā un tuvākajā laikā būs informācija par vakcinēšanas vietu un laiku. Ir pagājušas  vairākas dienas, bet nekādu informāciju neesmu saņēmis, turklāt, kā noskaidroju, mana ģimenes ārste vakcinēšanu nenodrošinās. Piezvanīju dažiem citiem man zināmiem ģimenes ārstiem, kuri savukārt sacīja, ka vakcinēs, taču tikai savu pacientus. Kā būs ar mani, vai es šādā gadījumā, kad mans ģimenes ārsts vakcinēšanu nenodrošina, varu vispār palikt bez vakcīnas?» jautā kāds satraukts seniors.

Nacionālā veselības dienesta darbinieki norāda, ka daudzviet Latvijā ģimenes ārstu praksēs jau ir sākusies senioru vakcinācija pret Covid – 19, taču, pirmajās vakcinēšanas dienās nesaņemot uzaicinājumu uz vakcīnu, satraukumam nav pamata, – jārēķinās, ka ģimenes ārstu prakses nevarēs nodarboties tikai ar personu vakcināciju vien, tām jāveic arī savi tiešie pienākumi, tāpēc jābūt pacietīgiem.

Latvijā kopumā vakcinācijas procesā jau iesaistījušies  623 ģimenes ārsti.

Vakcinācija norit pēc prioritāro grupu principa – šobrīd uzsākta trešās prioritārās grupas vakcinācija, kurā vakcīnu pret Covid – 19 var saņemt seniori vecumā virs 70 gadiem.

Veselības ministrijas darbinieki aicina iedzīvotājus, kuri ir vecumā virs 70 gadiem un vēlas vakcinēties pret Covid – 19, bet nav vēl pieteikušies, sazināties ar savu ģimenes ārstu. Ja ģimenes ārsts ir arī vakcinācijas pakalpojumu sniedzējs, tad ģimenes ārsts veiks reģistrēšanu vakcīnai, kā arī vakcinācijas process pēc ģimenes ārsta uzaicinājuma notiks turpat – ģimenes ārsta praksē.

Ja pēc zvana ģimenes ārstam iedzīvotājs uzzina, ka viņa ģimenes ārsts nav vakcinācijas pakalpojuma sniedzējs, pieteikties vakcīnai var vietnē www.manavakcina.lv vai zvanot uz vakcinācijas reģistrācijas bezmaksas tālruni 8989.

Ja persona jau vienreiz ir piereģistrējusies vakcīnai, piemēram, zvanot uz tālruni 8989, atkārtoti vairs nav jāsareģistrējas, jāraksta vai jāzvana, bet ir jābūt nedaudz pacietīgam un jāgaida uzaicinājums. Vakcinācijas organizētāji sola, ka informāciju par vakcinācijas laiku un vietu iedzīvotāji vecumā virs 70 gadiem jau tuvākajā laikā saņems tajā saziņas kanālā, kuru norādīja, piesakoties vakcīnai, tas ir, – īsziņas veidā uz tālruni vai e – pastā.

 

Tālāk rakstā uzskaitītas tās ģimenes ārstu prakses, kā arī vēl citas iespējas, kur var vakcinēties.

Visu rakstu lasiet 26.februāra „OVV”.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!