Septembra otrajā pusē militārās mācības Lielvārdes novadā

[ A+ ] /[ A- ]

Sauszemes spēku Mehanizētā kājinieku brigāde sadarbībā ar Sabiedroto spēku karavīriem no 24. līdz 29.septembrim organizē starptautiskās mācības «Silver Arrow 2019», kas norisināsies arī Lielvārdes novadā, informē Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes Vidzemes brigāde.

Mācību laikā Lielvārdes novadā pārvietosies bruņu tehnika un bezpilota lidaparāti (droni). Teritorijā pulcēsies liels skaits karavīru un bruņutehnikas, kas lielākoties izmantos ceļu tīklu. Tiks izmantoti dažāda veida kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet nerada kaitējumu īpašumam, veselībai un dzīvībai.

Bruņotie spēki atvainojas iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem. Militārās tehnikas kolonnas pavadīs Militārā policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt. Iedzīvotāji aicināti neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.