Sešas tautas metodes pret saaukstēšanos

[ A+ ] /[ A- ]

Rudens ir laiks, kad visapkārt arvien vairāk dzirdami klepus un degunu šņaukšanas trokšņi. Steidzot rīkoties, lai nepatīkamie vīrusi, kas ir neatņemama rudens mitrā laika un aukstuma sastāvdaļa, neuzbruktu arī mums, paskatīsimies «pūra lādē», lai atrastu tā dēvētos tautas līdzekļus pret rudens saaukstēšanos.

  1. Sīpols pret pirmajiem saaukstēšanās simptomiem

Kad jūti, ka saaukstēšanās jau teju būs klāt, ņem talkā sīpolu! Sīpolu pārgriez uz pusēm un ieelpo tā aromātu. Tā rīkojies trīs līdz četras reizes dienā. Šī metode būs īpaši iedarbīga iesnu sākuma stadijā. Sīpols labi palīdz arī pret klepu, kad to smalki sagriež un sajauc ar tējkaroti medus. Jāēd uzreiz, tiklīdz iegūtā masa sāk suloties.

  1. Priežu čiekuru sīrups pret klepu

Vajadzēs: 1 kg priežu čiekuru (tie jau laikus jāievāc – līdz 6.jūlijam), 2 kg cukura, 2 litrus ūdens. Vispirms čiekurus aplej ar verdošu ūdeni un desmit minūtes pamērcē. Kamēr čiekuri mirkst, cukuru izkausē udenī, sagatavojot sīrupu. Čiekurus nokāš un liek sagatavotajā sīrupā vārīties uz lēnas uguns trīs stundas. Ik pa laikam pamaisa un nosmeļ putas. Kad sīrups iegūst tumši sarkanu nokrāsu, tas ir gatavs. Novārījumu caur sietiņu izkāš, sīrupu pilda burkās un aizvāko. Sīrupu var uzglabāt istabas temperatūrā, bet pēc atvēršanas to ieteicams turēt ledusskapī. Šo sīrupu parasti lieto pa ēdamkarotei līdz pat piecām reizēm dienā. Palīdz dažādiem klepus paveidiem – gan sausam, gan mitram.

  1. Biezpiena komprese klepus mīkstināšanai

Vajadzēs: paciņu vājpiena biezpiena, dvieli un marli. Biezpienu sasilda ūdens peldē, lai tas būtu patīkami silts. Tad biezpienu liek marlītē un novieto uz krūtīm. Lai drēbes nekļūtu mitras, tām pa virsu var uzklāt vairākās kārtās salocītu dvielīti. Ar šādu kompresi jāguļ divas stundas. Šī metode ļoti labi mīkstinot klepu. Mediķi gan norāda, ka, lietojot tautas medicīnas metodes, tomēr labāk ieteicams sildīt muguru. Tāpat jāatceras, ka nedrīkst sildīt pie paaugstinātas temperatūras un arī, ja ir dzirdama «čīkstēšana» plaušās.

  1. Ķērpja novārījums pret sāpes izraisošu klepu

Islandes ķērpju, kas sastopami arī mūsu mežos, novārījums palīdzēs sāpoša kakla gadījumos. Krūzei novārījuma ūdenī ber tējkaroti ķērpja un piecas minūtes vāra. Novārījumu lieto, iedzerot pa malkam visas dienas garumā. Ķērpis ir viens no spēcīgākajiem dabā sastopamajiem antibiotiķiem.

  1. Kāju karsēšana siltā ūdenī pret iesnām

Viena no klasiskākajām tautas metodēm ir kāju mērcēšana siltā ūdenī, kam pievienotas sinepes vai sinepju pulveris. Kājas jābeidz karsēt brīdī, kad tās ieguvušas sārtu toni. Tad jāvelk vilnas zeķes un jālien zem segas. Iesnas pēc aptuveni divām līdz trim dienām būs pazudušas. Šo procedūru gan nedrīkst veikt, ja ir paaugstināta ķermeņa temperatūra.

  1. Svaigs gaiss elpceļu attīrīšanai

Svaigs gaiss var radīt brīnumus, kad ciešam no saaukstēšanās un sāpīga klepus. Aukstajā laikā lielākā daļa cilvēku pavada laiku iekštelpās, kur viņi pakļauti pārstrādātam, sausam gaisam, kas var izraisīt kairinājumu un novājināt organismu. Pat īsa un ātra pastaiga var būtiski attīrīt ar gļotām aizliktos elpceļus. Tāpat svarīgi ir regulāri vēdināt telpas, kurās atrodas slimnieks.

Izmantotie resursi: www.lifehacks.lv

Agate Gavare