Sestdien «Baznīcu nakts 2021» pasākumi arī Ogrē, Ikšķilē, Lēdmanē un Lielvārdē

[ A+ ] /[ A- ]

Sestdien «Baznīcu nakts 2021» pasākumi arī Ogrē, Ikšķilē, Lēdmanē un Lielvārdē

Dzintra Dzene

Sestdien, 29. maijā, visā Latvijā notiks tradicionālā «Baznīcu nakts 2021». Dalību šajā kristīgās kultūras notikumā apstiprinājušas gandrīz 100 baznīcas, tostarp arī dievnami Ogrē, Ikšķilē, Lēdmanē un Lielvārdē.

Ievērojot valstī noteikto kārtību un epidemioloģiskos norādījumus, laikā no pulksten 12 līdz pulksten 22 baznīcas būs atvērtas  individuāliem apmeklējumiem, taču koncertus un citus pasākumus Baznīcu nakts kultūras programmā šogad varēs skatīties un klausīties arī tiešraidēs draudžu sociālo tīklu platformās.

2021.gadā par notikuma tēmu izraudzīti vārdi no Bībeles «Es būšu ar Tevi» (Jozuas gr. 3:7).

Baznīcu nakts svinīgā atklāšana – starpkonfesionāls dievkalpojums – notiks pulksten 18 Ogres Svētās Trīsvienības baptistu baznīcā (klātienē 30 apmeklētājiem) un tiešraidē tiks translēts draudzes un Baznīcu nakts Facebook kontā @BaznicuNakts.

Savukārt no pulksten 20 līdz pulksten 21 notiks tiešraides diskusija «Baznīcas fokuss  – forma vai saturs?» (klātienē 30 apmeklētājiem). Diskusiju organizē Ogres DOMS (dievkalpojums orientēts mūsdienu sabiedrībai), un to vadīs Ogres Trīsvienības baptistu draudzes mācītājs Dainis Pandars. Diskusijā aicināti piedalīties piecu lielāko kristīgo konfesiju – Romas katoļu, luterāņu, pareizticīgo, baptistu un vasarsvētku bīskapi vai viņu deleģētie pārstāvji. Ogres DOMS idejas autors D.Pandars norāda, ka Rietumeiropa ir pieredzējusi kulturālas izmaiņas, kur tradicionālais un konservatīvais tiek mainīts uz progresējošo un oriģinālo. «Interesants un piesaistošs skaitās tas, kas ir jauns un aktuāls. Viens no pārmetumiem baznīcai ir tās konservatīvisms un nespēja uzrunāt mūsdienu sabiedrību. Baznīca nedrīkst mainīt tās biblisko saturu, taču vai tā drīkst un vai tai vajag mainīt «formu» un veidu, kādā tā pasniedz saturu? Cik ļoti būtu jāmaina dievkalpojuma forma, evaņģelizācijas veidi vai misijas aktivitātes, lai uzrunātu 21.gadsimta sabiedrību? Vai tomēr ir jāsaglabā līdzšinējā forma un jācer, ka tā netraucēs mūsdienu latvietim sadzirdēt biblisko saturu?» tā D.Pandars. Par šiem jautājumiem diskutēs lielākās kristīgās konfesijas.

Ogres Trīsvienības baptistu draudzē būs iespēja apskatīt arī mākslinieces, ikšķilietes, biedrības

«Rasas krāsas» vadītājas Laumas Palmbahas grafiku izstādi «Redzi?!…». «Zīmējumā es atklāju ceļu, kā es redzu savu piederību un savu vietu šajā pasaulē. Izstādē atklāšu savas pārdomas par līnijas nozīmi mākslā. Manuprāt, līnija ir bezgalīgu iespēju instruments, ko mums devis mūsu Radītājs. Spēja zīmēt redzamo un iztēles pasauli piemīt tikai cilvēkam. Līnija vienā mirklī uzskrien visaugstākajā kalnā un nākamajā – metas okeāna dziļumos. Mākslinieka rokās līnija spēj attēlot gan bangojošas jūras spēku, gan mierpilnā upes ūdens atspulgā notverto, niansēto, eņģeļa spārna smalko klātbūtnes sajūtu. Visas pasaules kultūras izzīmē savas tautas raksturu un pasaules redzējumu ornamentu vijumos,»  māksliniece sniedz nelielu ieskatu izstādē.

Gan Ogres Trīsvienības baptistu draudze Vidus prospektā 15, gan Ogres evaņģēliski luteriskā draudze Brīvības ielā 51 būs atvērta individuāliem apmeklējumiem un lūgšanām «Ienāc uz 15 minūtēm…!»

Šajā 15 minūšu apmeklējumā ikviens varēsiet piedzīvot mirkļus ar mūžības vērtību – nodot lūgšanu vajadzību, saņemt garīgu padomu un aizlūgšanu, vai pat satikt bīskapu baznīcas pagalmā.

Ogres Evaņģēliski luteriskā draudze aicina izstaigāt arī Pārdomu taku baznīcas teritorijā.

Baznīcu naktī būs atvērtas arī Ikšķiles Sv. Meinarda ev.lut baznīcas durvis, kur no pulksten 18 varēs nodoties vakara lūgšanai, noskatīties muzikālus priekšnesumus, būs iespēja uzkāpt baznīcas tornī, klausīties sv. Rakstu lasījumus un aizlūgumu, kā arī parunāt ar mācītāju.

Laikā no pulksten 12 līdz pulksten 22 individuālai apskatei būs atvērta arī Lielvārdes Evaņģēliski luteriskā baznīca un Lēdmanes Svētā apustuļa Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīca.

Ņemot vērā pagarināto pasākuma laiku, baznīcu zvanu kopīga zvanīšana notiks pulksten 12, pulksten18 un pulksten 22, kas atbilst senajai baznīcas stundu lūgšanu tradīcijai – pusdienas, vakara un nakts lūgšanas laikam. Tāpat kā citus gadus, pulksten 21 notiks vienošanās kopīgai Tēvreizes lūgšanai «Mūsu Tēvs».

Papildus informācija pieejama mājas lapā: www.baznicunakts.lv.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!