SIA «Orions celtniecības kompānija» rekonstruētā ēka – gada labākā būve Latvijā

[ A+ ] /[ A- ]

SIA «Orions celtniecības kompānija» restaurētā ēkā Rīgā, Vingrotāju ielā 1.

SIA «Orions celtniecības kompānija» restaurētā ēkā Rīgā, Vingrotāju ielā 1.

26.martā noslēdzās Latvijas būvniecības nevalstiskās organizācijas skates «Gada labākā būve Latvijā 2014» pēdējā, 3.kārta, kur nominācijā «Rekonstrukcija» 1.vietu ieguva Privātās klīnikas ēka Rīgā, Vingrotāju ielā 1. Galvenais būvuzņēmējs, kurš rekonstruēja šo celtni, ir Ogres novada uzņēmums SIA «Orions celtniecības kompānija».

Ogres uzņēmēji 2013.gadā piedalījās un uzvarēja SIA «Novella R» izsludinātajā konkursā par ēkas Rīgā, Vingrotāju ielā 1, rekonstrukciju. Būvniecības darbi tika uzsākti 2013.gada jūnijā, un ēku ekspluatācijā nodeva 2014.gada novembrī. SIA «Orions celtniecības kompānija» biroja administratore Līga Atme stāsta, ka objekts Rīgā, Vingrotāju ielā 1, bija sarežģīts un interesants, jo projekta mērķis bija veikt esošās piecstāvu sporta kompleksa ēkas pārbūvi uz sešstāvu privāto klīniku, maksimāli saglabājot ēkas fasādes vēsturisko veidolu un atjaunojot esošās grafito (gleznas uz fasādes). «Ņemot vērā to, ka šis arhitektūras piemineklis būvēts 1881.gadā, kā arī to, ka ēka vairākus gadus netika izmantota un bija ļoti sliktā stāvoklī, nācās veikt radikālu pārbūvi, sākot no pamatu stiprināšanas līdz pat pārseguma un jumta konstrukciju nomaiņai. Tika ierīkoti arī trīs lifti un pilnīgi jaunas vēdināšanas, siltumapgādes, ūdensapgādes, kanalizācijas, vājstrāvas, kā arī medicīniskās gāzes sistēmas. Rekonstrukcijā tika pieaicināti 32 apakšuzņēmēji, kuri veica specializētos darbus,» stāsta L.Atme.

Ņemot vērā to, ka klīnika nodarbosies ar reproduktīvo medicīnu, fizioterapiju un sporta medicīnu, kā arī medicīnisko kosmetoloģiju, estētisko dermatoloģiju, SPA procedūrām un uztura terapiju, projekta laikā ir izbūvēti divi operāciju bloki, dienas stacionāra palātas, kā arī laboratorijām, fizioterapijai un sportam paredzētās telpas.

Privātās klīnikas ēka ir pilnībā aprīkota atbilstoši 21.gadsimta prasībām, saglabājot savus vēsturiskos elementus. L.Atme norāda, ka šī ir jau trešā reize, kad SIA «Orions celtniecības kompānija» ieņem godalgotas vietas skatēs «Gada labākā būve Latvijā».

Arī ogrēniešiem ir iespēja novērtēt SIA «Orions celtniecības kompānija» darbu. Uzņēmuma kontā ir tādi objekti kā «Fazer maiznīcas», tirdzniecības centrs «Selver», PII «Riekstiņš» jaunbūve, kā arī rekonstrukcijas darbi Ogres tautas nama, Ogres novada Kultūras centra, Brīvības ielas 44 un 48 ēkās.

Marta Poga

Foto no SIA «Orions celtniecības kompānija» arhīva