Skatuves priekškara atvēršanas gaidās

[ A+ ] /[ A- ]

Domāju tā

Skatuves priekškara atvēršanas gaidās

Skaidrīte Tilaka, Lielvārdes senioru teātra «PAŠI» režisore

Nupat kā aizvadīts 2019. gads, kas Lielvārdes novada kultūras dzīvē bijis nozīmīgs ar vairākiem svarīgiem notikumiem. Viens no tiem – Dzidras Bļodones grāmatas «Lielvārdes teātris otrajā simtgadē» atvēršanas svētki.

Varam būt lepni – mūsu novadā ir otrais senākais teātris Latvijā! Šajos 146 gados mainījušās aktieru paaudzes. Mainījušās arī teātra skatuves – no Vecuteļu māju lielās saimes istabas 1873.gadā līdz jaunuzceltiem tautas namiem Vārnu krogā, Rembates un Lielvārdes muižu parkos, ko karš un ugunsgrēki atstāja drupās.

Un tad 1976.gadā durvis ver jaunais Lielvārdes kultūras nams. Bet vēsture atkārtojas – pēc 43 gadiem atbildīgo personu neizdarības dēļ nama zāle atkal jau otro gadu ir «drupās».

Jā! Ir daudz kas mainījies, bet nemainīgs palicis dejotāju, dziedātāju un teātra spēlētāju darbošanās prieks. Lai šo prieku uzturētu, vajadzīga vieta, kur to radīt un nodot skatītāju un klausītāju vērtējumam.

Gandrīz divus gadus esam bijuši gana pacietīgi – valsts simtgades svētkus svinējuši parkā ar dūraiņiem rokās, dziedājuši un dejojuši sporta hallē, pat pirmizrādēm skatuvi meklējuši citos novados (arī Jumpravas kultūras nams ir remontā). To visu varētu pieciest, ja būtu informācija, kas tiek darīts. Tas savukārt dotu cerību sagaidīt lielās zāles atvēršanas svētkus.

Taču šai laikā tikai pāris «Lielvārdes Novada Ziņu» izdevumos (arī ne vairāk kā dažās rindiņās) pieminēta lielās zāles problēma. Tikai pēc iedzīvotāju vēstules novada domei parādījās nedaudz garāks raksts. Taču arī tas nedeva atbildi uz galveno jautājumu – kas un kā tiek darīts, lai Lielvārdes Kultūras centrs varētu pilnvērtīgi darboties.

Vai tiešām jāatjauno Paula Putniņa lugas «Ar būdu uz baznīcu» iestudējums, lai novada varas gaiteņos sadzirdētu lugas galvenās varones Mariannas saucienu: «Tornis! Tornis – tas ir tas, kā mums tik milzīgi pietrūkst…, kur acis pacelt, kur pakāpties un apkārt pavērties!»

Domāju, ka lielā pašdarbnieku saime, tās vadītāji un visi Lielvārdes kultūras attīstībā ieinteresētie cilvēki būtu pelnījuši tikt uzaicinātiem uz atklātu sarunu (kurai gan bija jānotiek daudz agrāk) par kultūras nama problēmu. Mēs esam tiesīgi dzirdēt atbildīgo instanču skaidrojumu, bet tām savukārt jāuzklausa sabiedrības viedoklis, nevis augstprātīgi tas jāignorē.

Redakcijas piebilde. Lielvārdes novada pašvaldības 2019.gada 19.decembra izdevumā «Lielvārdes Novada Ziņas» Lielvārdes novada Attīstības plānošanas un pašvaldības īpašumu pārvaldības nodaļas projektu vadītāja Madara Malahovska skaidro: «Pašvaldība ir uzsākusi iepirkuma dokumentācijas sagatavošanu Lielvārdes novada Kultūras centra lielās zāles jumta konstrukciju pārbūves būvdarbiem un, ņemot vērā darbu specifiku un projekta apjomu, plānojam, ka kultūras pasākumu norise Lielvārdes novada Kultūras centra lielajā zālē tiks atjaunota 2020.gadā pēc būvdarbu veikšanas.»

Jācer, ka Lielvārdes novada pašvaldība tomēr radīs iespēju sniegt iedzīvotājiem plašāku un detalizētāku skaidrojumu jautājumā par Lielvārdes kultūras namā iecerētajiem darbiem un to termiņiem, kas, spriežot pēc «OVV» redakcijā saņemtajām iedzīvotāju vēstulēm un zvaniem, acīm redzami ir nepieciešams.

Vairāk lasiet jaunajā „Ogres Vēstis Visiem” numurā!

Laikrakstu pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot kopā ar „Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!