Skolas ielā apstāšanās un stāvēšanas aizlieguma zīmju papildplāksnēs norādīto laiku nemainīs

[ A+ ] /[ A- ]

«OVV» vērsās vairāki bērnu vecāki, kuriem līdz ar papildplākšņu uzstādīšanu Ogrē, Skolas ielā, kas konkrētajā laikā liedz novietot auto stāvēšanai, radušās problēmas ar bērnu nogādāšanu netālu esošajā pirmsskolas izglītības iestādē.

«Bērnu dārzā brokastis ir pulksten 8.30, un lielākā daļa vecāku savas atvases pēc pulksten 8 ved uz dārziņu. Diemžēl ir radušās problēmas ar auto novietošanu. Grīvas prospektā un Skolas ielā uzstādītas ceļa zīmes, kas liedz apstāties un stāvēt laikā no pulksten 8 līdz pulksten 10. Mazu bērnu nevar gluži vienkārši pievest pie bērnu dārza un izlaist. Vecākiem mazulis jāpavada, nepieciešams laiks arī viņu noģērbt. Vai nav iespējams pārskatīt šo papildplākšņu darbības laiku, mainot to uz vienu vai otru pusi?» jautā ogrēniete Ilze.

Šo jautājumu «OVV» uzdeva Ogres novada Autoceļu uzraudzības komisijas sanāksmē, un speciālisti atbild, ka papildplāksnēs norādītais laiks šobrīd ir optimālākais no vairākiem aspektiem. Ceļa zīmju, kas liedz apstāties vai stāvēt, izvietošana daudzviet Ogrē ir saistīta ar ceļu uzturēšanu ziemas periodā. Ielu malās novietotie auto liedz kvalitatīvi notīrīt sniegu, tāpēc veidojas ledus kukuržņi un sašaurinās brauktuve. Saskaņā ar pašvaldībā noteiktajām prasībām, ceļa uzturētājiem ielas no sniega jāatbrīvo jau rīta pusē, tāpēc papildplāksnē norādīt vēlāku laiku, piemēram, pēc pulksten 10, nav iespējams. «Mēs nevaram arī šo laiku mainīt, piemēram, no pulksten 6 līdz pulksten 8, jo Skolas ielas malā pa nakti savus auto novieto cilvēki, kuri tur dzīvo, un viņi būtu ļoti neapmierināti, ja katru rītu nāktos pirms sešiem pārvietot savus auto citviet. Sniegs ir jātīra, tāpēc arī nepieciešams konkrēts laiks, kad ielu malām jābūt atbrīvotām no auto,» skaidro Autoceļu uzraudzības komisijas loceklis, Ogres novada domes deputāts Raimonds Javoišs. Kā norāda ceļu speciālisti, pie pirmsskolas izglītības iestādes ir neliela «kabatiņa», kur var novietot dažus auto, bet, ja tajā vietas nepietiek, vecāki uz brīdi, kad tiek atvesti bērni, auto novietošanai var izmantot iepretim pirmsskolas izglītības iestādei esošo laukumu pie taras punkta.