Sociālo zinību konkursā 7.-8.klasēm uzvar meņģelietes

[ A+ ] /[ A- ]

 Sociālo zinību konkursā triumfēja skolotājas Vēsmas Bramanes audzēknes, meņģelietes – Laura Putniņa (no kreisās), Ance Jankoviča, Digna Zilbere un Ilze Bandere.


Sociālo zinību konkursā triumfēja skolotājas Vēsmas Bramanes audzēknes, meņģelietes – Laura Putniņa (no kreisās), Ance Jankoviča, Digna Zilbere un Ilze Bandere.

Ogres Valsts ģimnāzijā aizvadīts Ogres novada vispārizglītojošo skolu 7.-8.klašu audzēkņu konkurss sociālajās zinībās, kurā startēja deviņas komandas no Ogres, Ogresgala, Suntažiem, Madlienas, Ķeipenes, Taurupes, Mazozoliem un Meņģeles.

Šoreiz konkursa tēma bija «Svētki katru dienu». Par uzdevumu sagatavošanu atbildēja Ogres novada sociālo zinību metodiskās apvienības vadītājs Mārtiņš Geida.

Konkursa mērķis un uzdevumi – rosināt skolēniem iepazīt sevi un savu apkārtējo sabiedrību; apliecināt zināšanas, radošo domāšanu, prasmes un iemaņas atbilstoši sociālo zinību mācību priekšmeta standarta prasībām; veicināt sadarbības prasmes ierastā un paaugstinātā stresa situācijā.

Piecos uzdevumos četru skolēnu komandai nācās tikt galā ar dažādiem jautājumiem par sabiedrībā notikušajiem procesiem pēdējo sešu mēnešu laikā (ģeogrāfija – Ogres novads, Latvijas Republika, Eiropas Savienība, pasaule). Bija jāatpazīst pasaules mērogā svinamās un atzīmējamās dienas (piemēram, Zemes diena, Mātes un tēva diena, Bērnu aizsardzības diena, Joku diena, Veselības diena, Pretvēža diena, Zinību diena, Skolotāju diena, Sporta diena, Vispasaules tualetes diena u.c.).

Skolēni uzzināja, ka 2015.gadā Ogrē pirmo reizi pasniedza balvu «Gada skolotājs»; Ogres novadam ir sadarbība ar 10 ārzemju pašvaldībām; šogad Ikšķilē iedibināta pirmā Latvijas Sēklu bibliotēka; Līgatnes Dabas taku iemītniecei, lācenei Ilzītei apritēja 15 gadi; IT gada balvas nosaukums ir «Platīna pele»; Ungārijā, Ķīnā, Turcijā, Izraēlā, Maķedonijā, Krievijā un Latvijā gar valsts robežu ir uzbūvēti vai plānots uzbūvēt žogus bēgļu straumes apturēšanai; skūpstoties cilvēki apmainās ar 80 miljoniem baktēriju; pusaudži ar augstāku IQ (intelekta līmeni) un augstākiem mācību sasniegumiem seksuālās attiecības uzsāk vēlāk; par stulbāko paša izraisīto bojāeju piešķir Darvina balvu; gada laikā ar depresiju Latvijā slimo 115 000 cilvēku; «Klubā 27» ieskaitīti slaveni mūziķi, kuri miruši 27 gadu vecumā.

Turpinājumā sekoja arī āķīga krustvārdu mīkla. Uzdevumu izpildes laiks – divas astronomiskās stundas.

Konkursa noslēgumā M.Geida uzsvēra, ka svētku dienas ir ļoti nepieciešamas, jo tajās cilvēki ir smaidīgāki, labestīgāki, pozitīvāki, vairāk dodoši nekā ņemoši. Svētkiem ir arī jāsagatavojas, tas stiprina zināšanas, trenē atmiņu, uzlabo fizisko formu un garīgo veselību.

Lūk, uzvarētāju komandu četrinieku olimpiskais sešnieks! 1.vietu izcīnīja «Meņģelietes» (Meņģeles filiāle), 2.v. – «Banāni» (Ķeipenes pamatskola), 3.v. – «Visu zināmie» (Ogres 1.vidusskola), 4.v. – «Astotais apgabals» (Madlienas vidusskola), 5.v. – «Nesa» (Ogres Valsts ģimnāzija), 6.v. – «Erudītie» (Ogresgala pamatskola).

Uldis Prancāns

 

Ulda Prancāna foto