Sods gan «krutkas» pārdevējiem, gan pircējiem

[ A+ ] /[ A- ]

Maldīgs ir priekšstats, ka pie vainas ir vien nelegālā alkohola vai narkotiku tirgoņi. Atbildība jāuzņemas arī šo apreibinošo vielu pircējiem. Jo, kā mēdz teikt, – ja nebūtu pieprasījuma, nebūtu arī piedāvājuma.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietniece Karīna Larionova informē, ka jūlijā un augustā kriminālvajāšana uzsākta pret vairākiem apreibinošo vielu pārdevējiem un arī pircējiem. Par savu noziedzīgo rīcību būs jāatbild 1954.gadā dzimušajam Albertam, kurš 15.jūnijā Ikšķilē, Melioratoru ielā, nelikumīgi realizēja alkoholiskos dzērienus. Saskaņā ar Krimināllikuma 221.1.panta 1. un 2.daļu par nelegāli izgatavotu alkoholisko dzērienu realizāciju lielā apmērā paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, vai piespiedu darbs, vai naudas sods līdz simts minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Uz apsūdzēto sola nonāks arī vairākas personas, kas atkārtoti gada laikā nelikumīgos alkoholiskos dzērienus iegādājušās. Par minēto noziedzīgo nodarījumu atbildēs 1951.gadā dzimusī Lidija, 1961.gadā dzimušais Alberts, 1958.gadā dzimušais Modris, 1973.gadā dzimušais Aleksejs un 1972.gadā dzimušais Guntars, kuri nelikumīgos alkoholiskos dzērienus iegādājušies Ogrē, kā arī 1970.gadā dzimusī Alda, kura «krutkas» pirkšanā pieķerta Ķegumā. Saskaņā ar Krimināllikuma 221.3 pantu par minēto noziedzīgo nodarījumu, ja nelikumīga alkoholisko dzērienu iegādāšanās izdarīta atkārtoti gada laikā, var sodīt ar arestu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām.

Kriminālvajāšana uzsākta arī pret 1985.gadā dzimušo Agri, pie kura 21.maijā, pēc administratīvās aizturēšanas, veicot personisko mantu apskati, atrasts maisiņš ar narkotiskajām vielām. Par narkotisko vielu glabāšanu un iegādāšanos būs jāatbild arī 1984.gadā dzimušajai Baibai.

Ja narkotikas vai psihotropās vielas glabātas bez realizēšanas nolūka, saskaņā ar Krimināllikuma 253.panta 1.daļu draud sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem. Krietni bargāks sods paredzēts tiem, kas ne vien glabā narkotikas, bet arī realizē. Par minēto noziedzīgo nodarījumu 4.februārī Ogrē, Mālkalnes prospektā, atbildēs 1987.gadā dzimusī Svetlana un 1986.gadā dzimušais Gatis.