Špakovska parkā atjaunotas skatu torņa kāpnes un margas

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no SIA «Ogres Namsaimnieks» arhīva Par paveikto priecājas biedrības «Lazdukalni 2000» vadītāja Benita Špakovska.

Špakovska parkā atjaunotas skatu torņa kāpnes un margas

Marta Poga

SIA «Ogres Namsaimnieks» kolektīvs Lielās Talkas dienā, 16.maijā, nolēma sniegt savu ieguldījumu pilsētas vides sakopšanā, šajā dienā veicot vērtīgu darbu – atjaunojot «Lazdukalna» dendroloģiskā jeb Špakovska parka skatu torņa koka kāpnes un margas, lai parka apmeklētāji varētu priecāties par skaisto dabas panorāmu, kas paveras no skatu torņa.

Ideja par skatu torņa sakārtošanu radās jau 2019.gada nogalē, kad SIA «Ogres Namsaimnieks» darbinieki rotāja vienu no eglēm Špakovska parkā ar pašu radītām ziemīgām dabas fotogrāfijām, piedaloties Ogres novada pašvaldības iniciatīvā Ogres iestādēm un uzņēmumiem «Ziemassvētku eglīšu stāsts». Skatu tornis tobrīd apmeklētājiem bija slēgts, tā margas bija ļoti sliktā stāvoklī, savukārt kāpnes – demontētas. SIA «Ogres Namsaimnieks» valdes loceklis Kaspars Grīnbergs un darbinieki ir gandarīti, ka ideju par skatu torņa kāpņu un margu atjaunošanu izdevies realizēt, kā bija iecerēts – šī gada pavasarī un Ogrē kļuvis par vēl vienu sakoptāku vietu vairāk, kur pilsētas iedzīvotāji un viesi var pavadīt brīvo laiku, baudot krāšņās parka ainavas.

Īpašs prieks par paveikto ir biedrības «Lazdukalni 2000» vadītājai Benitai Špakovskai. Biedrība «Lazdukalni 2000» turpina apsaimniekot šo parku, kuru savulaik izveidoja B.Špakovskas aizsaulē aizgājušais dzīvesbiedrs Jānis Špakovskis.

Špakovska parks atrodas Pārogrē, tā platība ir 5,9 hektāri. Parkā aug 412 sugu koki un košumkrūmi. Uz kalna virsotni ved 100 pakāpieni un vairākas takas. Līdzās parkam izveidota neliela (70 metrus gara) Purva taka, kurā var apskatīt divus metrus dziļu dabisku akaci.

Ieeja parkā ir bez maksas. Ekskursijas, kāzu programmas un ugunskura vietas izmantošana – par ziedojumiem un pēc iepriekšējas pieteikšanās.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!