Sporta klubs ar Rembates vārdu

[ A+ ] /[ A- ]

Šomēnes sporta kluba «Rembate» pārstāvji ar lieliskiem rezultātiem startējuši Gulbenes kausā svaru stieņa spiešanā guļus, kur komandu vērtējumā izcīnīta pirmā vieta. Labi panākumi tika sasniegti arī Latvijas čempionātā jauniešu, junioru un senioru sacensībās.

Sporta kluba «Rembate» komandas vadītājs Aivars Gailītis stāsta, ka svaru stieņa spiešana guļus šeit notiek no 2000. gada. Lai gan oficiāli viss tika noformēts tikai 2013. gadā, jau laika posmā no 2000. līdz 2013. gadam sportisti piedalījās sacensībās un sasniedza atzīstamus panākumus. Tagad SK «Rembate» startē kā oficiāls sporta klubs. Taču tā priekšvēsture sākās vēl krietni senāk. Aivars jaunībā bija trenējies svarcelšanā, sportojis arī dienesta laikā padomju armijā un pēc atgriešanās Rembatē sapratis, ka grib turpināt. Tādēļ drīz vien Aivaram radās ideja par klubu, kurā varētu trenēties visi, kam šis sports patīk. 1988. gadā to izdevās realizēt – toreizējā kolhoza «Uzvara» priekšsēdētājs piešķīra šim nolūkam telpas darbnīcā, un sportošana varēja sākties. Tolaik tā izpaudās kā svara bumbu cilāšana.

Vēlāk, trauksmainajos deviņdesmitajos, kādu laiku gājis grūti. Aivars Gailītis atceras: «Kad sākās privatizācija, mūs no telpām izlika ārā, palikām bez nekā. Bet vēlāk, kad nodibinājās Rembates pašvaldība, ar vadītāju runāju, vai nevar mums piešķirt kādas telpas. Tolaik pašvaldības ēkā vienā galā bija bibliotēka, bet otrs gals izrādījās brīvs – tur arī dabūjām sev vietiņu. Pateicoties tam, viss uzsāktais varēja turpināties.»

Arī tagad klubs mitinās tajās pašās telpās. Pašlaik sporta klubā trenējas ap 20 sportistu – no jauniešiem līdz senioriem (vecākajam sportistam ir 82 gadi).

Cītīgais treniņu darbs dod rezultātus, un pamazām panākumu skaits pieaug. «Rembates» pārstāvjiem regulāri izdodas izcīnīt vietu uz pjedestāla dažādās sportistu vecuma grupās jeb kategorijās. Pēc veiksmīgi aizvadītā posma Gulbenē Latvijas kausa izcīņas kopvērtējumā «Rembate» izvirzījusies līderpozīcijās, bet Aivars Gailītis (seniori 3, 160 kg) uzrādīja absolūti labāko rezultātu. Viņš atzīst, ka komanda šogad ir aktivizējusies: «Visa gada garumā piedalīsimies kādās 14 sacensībās. Pateicoties mūsu klubam, cilvēki uzzina, ka ir ne tikai lielās pilsētas – tādas kā Liepāja, Ventspils, Valmiera, bet arī Rembate, par kuru daudziem ir pirmā dzirdēšana. Tagad mums izveidojies visnotaļ spēcīgs sastāvs, un arī rezultāti apmierina. Komandā startē arī Ogres sporta kluba «Super Gym» pārstāvji un Ogres 54. bataljona zemessargi – gan meitenes, gan puiši. Cīnāmies par pašām augstākajām vietām.»

Uz piebildi, ka arī pats sasniedzis teicamu rezultātu, Aivars Gailītis attrauc: «Es jau ar puišiem nosmējos – man tikko palika 60 gadu, tāpēc teicu, ka man 160 kg jāuzspiež. Es šogad tiešām intensīvāk sāku sportot, jo, tā kā pienāca klāt jaunā paaudze, dabūju viņus vairāk trenēt. Līdz ar to biežāk sanāca iet uz sporta zāli, pastrādāt pašam un reizē paaugstināt savus rezultātus. Liels paldies jauniešiem – viņu klātbūtne motivē turēt sevi formā.»