Sportiska izklaide brīvā dabā – disku golfs Lūšu takas mežā

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no Jāņa Lūša ģimenes arhīva «Stropēnos» ar disku golfu aizrāvies ne tikai Jānis Lūsis, bet arī viņa dzīvesbiedre Lelde un, protams, bērni.

Sportiska izklaide brīvā dabā – disku golfs Lūšu takas mežā

Ritvars Raits

To, ka Latvijā vīrusa Covid-19 pandēmijas dēļ izsludināts ārkārtējs stāvoklis, ļoti asi izjūt sportiski aktīvākā mūsu sabiedrības daļa, jo šobrīd slēgtas sporta zāles, nedarbojas ledus halle, peldbaseini, liegtas vēl daudzas sportošanas iespējas. Protams, var skriet un staigāt pa mežiem un parkiem, vismaz pagaidām pieejami stadioni un sporta laukumi, bet ko darīt, ja ir vēlēšanās kaut ko uzspēlēt? Šajā situācijā labs ieteikums – disku golfs, kuru iespējams pamēģināt Lūšu takas mežā jeb Lielvārdes pagasta «Stropēnos», kas atrodas starp Kaibalu un Dzelmēm – blakus autoceļam Rīga-Daugavpils.

Foto no Jāņa Lūša ģimenes arhīva Disku golfa pamatprincips ir vienkāršs – lidojošais disks pēc iespējas ātrāk jāiemet speciālajā grozā.

Lūšu takas izveidotājs ir lielvārdietis Jānis Lūsis, kurš ar disku golfu aizraujas jau vairāk nekā desmit gadus. Šī sporta veida entuziasti Jāni nereti mēdz dēvēt arī par Latvijas disku golfa vectētiņu, jo tieši viņš 2008.gadā Rīgā uz vasaras sezonu izveidoja mūsu valstī pirmo disku golfa laukumu. Un jau nākamajā gadā rīkoja pirmās starptautiskās disku golfa sacensības. Nevarēdams sagaidīt, kad kāds cits ierīkos disku golfa laukumu tuvāk Lielvārdei, Jānis saprata – jārīkojas! Un tā pagājušajā gadā Lūšu ģimenes lauku plašumos, kur goda vietā vienmēr bijusi biškopība («Stropēnu» medus produkcija atpazīstama pēc zīmola «Lūšu drava») tapa arī disku golfa laukums ar deviņiem groziem. Visi spēles celiņi ir izvietoti meža teritorijā. Attālumi līdz groziem nav lieli, tāpēc šis laukums ir piemērots arī pilnīgiem iesācējiem, taču celiņu trajektorijas ir pietiekami izaicinošas arī pieredzējušiem disku golfa entuziastiem. Taču, ja ar to šķiet par maz, tad tagad «Stropēnu» pļavās var kārtīgi izvicināties, raidot lidojošos diskus arī ļoti tālu – 100 un vairāk metru attālumā. Kā teic pats Lūšu takas saimnieks, šajos laikos fiziskas aktivitātes svaigā gaisā mūsu organismam nāks tikai un vienīgi par labu!

Foto no Jāņa Lūša ģimenes arhīva Lielvārdietis Haralds Lūsis (no labās) ar savā «dzimtajā» disku golfa trasē izcīnīto bronzas medaļu.

Ja šis piedāvājums mūsu lasītājus ir tā ieinteresējis, ka arī jūs vēlaties izmēģināt roku lidojošo disku pasaulē, piesakieties ciemos! Jāpiebilst, ka iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta: tālr. 26353518, e-pasta adrese: bites@lusudrava.lv. Lūšu takā jums viss tiks parādīts, jūs pamācīs un kopā ar jums arī uzspēlēs. Lai lido!

Kā izrādās, tieši Lūšu takas mežā notika pašas pēdējās oficiālās sacensības pirms valdības rīkojuma par pandēmiju un ārkārtējo situāciju. Tur 14.martā norisinājās «UFO tūres» posms disku golfā. Kritiskā situācija valstī jau tobrīd nevienam nebija noslēpums, taču, ievērojot visus iespējamos drošības pasākumus, tika nolemts šos disku golfa svētkus svaigā gaisā tomēr sarīkot. Uz sacensībām «Stropēnos» ieradās rekordliels dalībnieku skaits (51), kas 14.marta rītā vēl bija pieļaujams, jo tobrīd Latvijā bija aizliegts rīkot publiskus pasākumus, kuros piedalītos 100 un vairāk cilvēku. Lūšu takā tika izspēlēti divi disku golfa apļi. Pēc spēles visi dalībnieki varēja uzņemt spēkus, uzēdot zupu un pašgatavotu medus kūku. TOP-3 spēlētāji ieguva tūres un posma draugu sarūpētas dāvanas no «Fazer Latvija», «FVK mēbeles», «Lūšu drava», «Māris&Co», «Mr. Plūme», «Fantasy.lv» un «Visa Veida Kustība». Pēc apbalvošanas izlozē jebkurš varēja tikt pie ceļojuma no «Tallink Latvija», golfa apmācības «Reiņa trasē» un veselīgiem gardumiem no «Lūšu dravas». Ja runājam par rezultātiem, tad lielāko daļu medaļu ieguva atbraucēji, bet ir arī patīkams izņēmums, jo junioru grupā godpilno trešo vietu izcīnīja mājinieks – viens no Lūsu ģimenes trim bērniem – Haralds Lūsis.

Lielvārdes pagasta «Stropēnos» iespējams ne tikai uzspēlēt disku golfu, bet arī piedalīties medus nodarbībā. Tās laikā var uzzināt visu par biškopja arodu, apskatīt darbarīkus, iepazīties ar bites dzīves ciklu un tās nozīmīgumu pasaules uzbūvē. «Lūšu drava» piedāvā arī savu lielisko produktu degustāciju un iespēju tos iegādāties. Ģimenes galva Jānis Lūsis, ja viņam pajautāsit, noteikti pastāstīs, kā viņš savai saimei teju uzbūvējis dzīvojamo māju, kā galveno būvmateriālu izmantojo ķīpās sapresētus salmus. Piesakieties, aizbrauciet un pārliecinieties paši! Nenožēlosiet.

Uzziņa:

Disku golfs ir ārpustelpu sporta spēle, kurā spēlētājam īpašs lidojošais disks jāiemet īpašā grozā. Kāpēc golfs? Tāpēc, ka uzdevums, līdzīgi kā tradicionālajā golfā, ir nonākt pie mērķa, šajā gadījumā groza, ar pēc iespējas mazāku metienu skaitu. Disku golfu spēlē īpašos disku golfa laukumos, kuros parasti ir 18, retāk – deviņi grozi. Ceļu uz katru grozu sāk no starta laukuma, bet laukumā esošie šķēršļi – koki, reljefs, ūdenstilpnes – spēli padara interesantāku. Nozīme ir ne tikai metiena spēkam un tehnikai, bet arī stratēģijai, pareizi pieņemtam lēmumam šķēršļa apiešanā vai metiena trajektorijas izvēlē. Disku golfa stiprā puse ir tā pieejamība: to var spēlēt jebkurā vecumā, turklāt diski – tieši tādi paši, ar kādiem spēlē profesionāļi – nopērkami par 10-20 eiro. Disku golfa laukumos inventāru var arī iznomāt, taču spēles maģija ātri apbur un laiks līdz savai pirmajai spēles somai ar trim, pieciem, pat desmit dažādiem diskiem ir īss!

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!