Suntažnieku Ādamsonu tur aizdomās par spiegošanu Krievijas labā

[ A+ ] /[ A- ]

Suntažnieku Ādamsonu tur aizdomās par spiegošanu Krievijas labā

Ritvars Raits

10.jūnijā Saeimas vairākums nolēma izdot deputātu Jāni Ādamsonu (Saskaņa) apcietināšanai, jo viņš tiekot turēts aizdomās par spiegošanu Krievijas labā. Ādamsons ir viens no diviem Ogres novada iedzīvotājiem, kas ievēlēti 13.Saeimā, Saeimas deputāts viņš ir ar pārtraukumiem ir jau kopš 1995.gada.

Ģenerālprokuratūra lūdza Saeimu piekrist deputāta Jāņa Ādamsona kratīšanai, aizturēšanai un apcietināšanai. Lēmuma projektā, ko Saeimas prezidijā iesniedza parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, teikts, ka tas ir par piekrišanu 13.Saeimas deputāta Ādamsona kratīšanai, par kratīšanas veikšanu Saeimas deputāta dzīvesvietā un darba vietā, viņa aizturēšanai, apcietināšanai un citu drošības līdzekļu piemērošanai, kā arī aizturēšanas un kratīšanas rezultātā izņemto priekšmetu apskatei. Kā liecina neoficiāla informācija, Ģenerālprokuratūras lūgums par Saeimas deputāta Ādamsona izdošanu apcietināšanai saistīts ar aizdomām par spiegošanu Krievijas labā.

Pirms balsojuma vārds tika dots arī deputātam Jānim Ādamsonam, kurš teica: «Mafiozās struktūras mūsu valstī devušas prettriecienu. Grēkus aiz sevis es nejūtu. Lai ko pieņemtu Saeima, man grūti komentēt to, ko es pat nezinu. Man nav ne mazākās nojausmas, kas man tiek inkriminēts.» Viņš uzsvēra, ka nebija uzaicināts uz Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju, kur šis jautājums tika skatīts, un nav iepazinies arī ar Ģenerālprokuratūras vēstuli. Ādamsons jau uzreiz bija pārliecināts, ka Saeimas vairākums nobalsos par viņa izdošanu, jo tas nenotiekot pirmo reizi. «Paskatīsimies, ar ko šis cirks beigsies,» teica deputāts.

«Par» Ādamsona izdošanu nobalsoja 69 deputāti, «pret» – pieci, bet četri politiķi balsojumā atturējās.

Ādamsons darbojas Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā un viņam nav Satversmes aizsardzības biroja izsniegtas pielaides valsts noslēpumam.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!