Sveic Ogres novada Dimanta un Zelta kāzu pārus

[ A+ ] /[ A- ]

Sveic Ogres novada Dimanta un Zelta kāzu pārus

Dzintra Dzene

Turpinot pirms četriem gadiem aizsākto skaisto tradīciju, 7.februārī Ogres Vēstures un mākslas muzejā (OVMM) notika svinīgs pasākums. Tā laikā tika godināti laulātie, kuri pērn atzīmējuši kopdzīves 50 (Zelta kāzas) un 60 (Dimanta kāzas) gadus.

Ogres novada pašvaldības darbinieku aicinājumam pieteikties šim svinīgajam pasākumam atsaucās 13 pāri, divi no tiem pērn atzīmēja Dimanta un 11 – Zelta kāzu jubileju.

Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītājai Lidijai Vītolai bija silti un sirsnīgi vārdi, ko teikt ikvienam no pāriem, bet divus no tiem tieši viņa savulaik ievadījusi laulības ostā.

Kā jau ierasts, vispirms tika godināti Dimanta kāzu pāri.

Dzintras Dzenes foto. Vilmu un Ludi Lāderus, kuri nu jau pirms vairāk nekā 60 gadiem iepazinās kādās kāzās, Ogres novada pašvaldības vārdā sveic Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs Artūrs Mangulis.

 

 

Ogrēnieši Vilma un Ludis Lāderi iepazinās kādās kāzās. Ludis – simpātisks, labestīgs puisis, kurš turklāt vēl spēlēja akordeonu – tādu nevar laist garām! Arī Ludim sirsniņā iekrita simpātiskā Vilma, un viņš viens pats devās uz Dzimtsarakstu nodaļu un pieteica laulību reģistrāciju. Kāzas notika! Savulaik abi daudz ceļojuši un tagad ir ko atcerēties. Pāris lielās dzīves jubilejas svin ik pa desmit gadiem, un kur nu vēl lielāka jubileja par 60 kopdzīves gadiem! Turklāt Ludis pērn nosvinējis arī skaisto 90 gadu dzīves jubileju.

Jau 60 gadus noturēt doto solījumu būt kopā priekos un bēdās ir izdevies arī Valentīnai un Pēterim Zepiem. Savu kopīgo dzīves ceļu pāris uzsāka kopmītnes istabiņā, bet tas nebija šķērslis, lai mīlestību saglabātu visu dzīvi. Abiem ir vēl viena kopīga mīlestība, un tā ir deja. Šī mīlestība nodota arī abām meitām – Aijai, kura ir deju kolektīva vadītāja, un Sandrai, kura dejo šajā kolektīvā. Rūpes par bērniem, mazbērniem un mazmazbērniem ir neatņemama viņu dzīves sastāvdaļa.

Zelta kāzas pagājušajā gadā nosvinējuši 11 pāri.

Arī Marfa un Jānis Baumeisteri 50 gadus ir turējuši laulību reģistrācijas laikā doto solījumu – būt kopā priekos un bēdās. Svinīgajā pasākumā piedalījās tikai Marfa, jo dzīvesdraugs pēdējos gados slikti redz dzimtenes skaistumu un Marfa, ja tā var teikt, ir Jāņa acis.

Lidijas un Viļņa Beiku laulība tika noslēgta 1969.gada 7.novembrī, un to reģistrēja Lidija Vītola. Diemžēl no kāzām fotogrāfs tā arī neuztaisīja nevienu bildi, toties tā sagadījās, ka pāra laulību reģistrācijas foto tolaik bija nopublicēts mūsu rajona laikrakstā. Kā atzīst pāris, tie viņiem bijuši divkārši svētki, un svētki ir arī parakstīties Goda grāmatā, atzīmējot savu kopdzīves 50 gadu jubileju.

Laima un Ilmārs Grīntāli «jā» vārdu pirms 50 gadiem viens otram teica 16.augustā. Abi dzīvoja netālu no dzelzceļa sliedēm, un visus šos gadus Laima vienmēr pacietīgi gaidījusi vīru mājās no darba.

Savulaik ražas novākšanas laikā uz kolhoziem sūtīja talciniekus, un, kā tagad smaidot saka Lidija un Andris Griezes, viņi satikušies kartupeļu laukā Kabilē. Abi vienmēr dzīvojuši ar devīzi – ir labi un būs vēl labāk!

Dzintras Dzenes foto Krapēnieši Marija un Staņislavs Igauņi kāzas nosvinēja Latgales pusē.

Marija un Staņislavs Igauņi kāzas nosvinēja Latgales pusē. Marija savus vērojumus dabā un dzīvē izsaka dzejas rindās. Kādā no tām viņa raksta: «…Tu esi kā mirdzoša zvaigzne, tu esi kā saulesstars balts, Tu esi kā eņģeļu balsis, tu esi kā sudraba zvans…» Laikam jau nav šaubu, kam Marija veltījusi šīs skaistās dzejas rindas. Vanda un Nikolajs Judicki laulību reģistrēja rudenī Minskas apgabalā. Pēc skolas beigšanas Nikolajs tika norīkots strādāt uz dzelzceļa, un tā dzīves ceļš pāri atveda līdz Ogrei, kuru viņi sauc par savu jau 46 gadus, priecājoties viens par otru un par dzīvi.

Lauberieši Ilga un Edvīns Alfreds Liberi laulību reģistrēja 31.maijā. Lai gan diena bija dūmakaina, dzīve abiem izdevusies skaista. Gadu pēc kāzām ģimenē ienākusi meita, bet vīram bijis jādodas dienēt armijā. Ilga Edvīnu Alfredu sagaidīja mājās, un viņi viens otram ir vajadzīgi jau 50 gadus.

Hionija un Jānis Ratnieki dzimuši Rēzeknes rajonā, bet dzīves ceļš atvedis uz Ogri, kur abi strādājuši Ogres trikotāžas kombinātā. Ratnieku laulību Lidija Vītola reģistrēja 1969.gada 23.augustā Ogres dzimtsarakstu nodaļā, kur todien notika 19 laulības. Jānim joprojām patīk rosīties dārzā, un sieviņa viņu atbalsta.

Vija un Jānis Saveļjevi laulību reģistrēja decembrī. Pāris nu jau 34 gadus dzīvo Mazozolu pagastā un rosās savā saimniecībā. Pagastā abus raksturo kā sirsnīgus un atsaucīgus, tādus, kas nekad neatteiks palīdzību.

Ļubovai un Leonīdam Sinkiniem, piebraucot pie Ogres dzimtsarakstu nodaļas, kāzu dienā lija lietus, bet mēdz teikt, ka tā ir laba pazīme, un Sinkinu pāris to ir pierādījis, jau 50 gadus aizvadot saskanīgā laulībā. Abu dēls Sergejs ir sporta jeb moderno deju skolotājs. Šobrīd viņš dzīvo Vācijā un ir kļuvis par starptautisko sporta deju tiesnesi. Dēla pēdās iet arī mazmeita. Ģimene priecājas par katru iespēju atkal visiem satikties. Agreta un Valdis Slavas «jā» vārdu viens otram sacīja neilgi pēc Jāņiem. Ģimenē sagaidītas divas meitas, un Valdis katrai no meitām uzbūvējis savu māju. Slavu ģimeni vienmēr pavadījusi savstarpējā mīlestība un cieņa.

Sveicienus Dimanta un Zelta kāzu jubilāriem sūtīja arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš nevarēja personīgi piedalīties svinīgajā  pasākumā. «Man ir patiess prieks un lepnums par jums, par jūsu prasmi un spēju noiet kopā tik ilgus gadus. Mūsdienās ne katram pārim tas izdodas, varbūt pietrūkst mīlestības, varbūt iecietības un sapratnes, varbūt pacietības. Vienas atbildes uz šiem un vēl daudziem jautājumiem nav un nevar būt, jo katrs pāris ir atšķirīgs. Ja jūs izstāstītu, kā esat pratuši atrast un atraduši ceļu no kāzām līdz Dimanta un Zelta kāzu jubilejām, katram pārim noteikti būtu savs stāsts, kas saviļņotu ar saviem priekiem, ikdienas pārdzīvojumiem, gaišiem brīžiem, gan arī daudz ko citu, kas kopā piedzīvots un pārdzīvots. Jūs esat atšķirīgi, taču visiem jums ir kopīga iezīme, jūs esat stiprie pāri. Šādi pāri ir ļoti vajadzīgi mūsu sabiedrībai. Apsveicu jūs visus šajā nozīmīgajā dzīves pieturā! Lai Dievs dod jums spēku un stiprumu, kā arī veselību turpmākajā dzīves ceļā!».

Laba vēlējumus pāriem veltīja arī Ogres novada domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs Artūrs Mangulis: «Katram pārim ir sava tā īpašā savstarpējā ķīmija, mazie mirkļi, nianses, kuras jūs noteikti nemainītu ne pret ko citu. Tas ir jūsu dzīves atradums. Paldies par iedvesmu jaunajiem pāriem, kuriem vēl tāls ceļš kopā ejams! Lai jums izdodas skaists turpinājums, lai to priecīgo mirkļu ir pēc iespējas vairāk un vēlu sagaidīt nākamo skaisto kāzu jubileju!»

Svinīgā pasākuma laikā pāri saņēma piemiņas dāvanas, un goda viesus ar leļļu teātri, jautriem dzīvesstāstiem, kā arī laba vēlējumiem izklaidēja un priecēja Leļļu teātra aktieru pāris Laila un Jānis Kirmuškas, kuri kopdzīvē aizvadījuši tikai 30 gadus.

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!

.