Svētdien Kalniņa un Lūsēna koncertprogramma «Trīs zvaigznes»

[ A+ ] /[ A- ]

Uģis Roze, Zigfrīds Muktupāvels un Andris Ērglis – trīs dziedātāji, trīs dažādas personības, kuras vieno Latvija kā mājas, kā nākotne, apvienojušies koncertprogrammā «Trīs zvaigznes».

Koncertā tiks atskaņoti Imanta Kalniņa un Jāņa Lūsēna skaņdarbi ar mūsdienu latviešu dzejnieku vārdiem. Tajā izskanēs dziesmas, kas tapušas pirms vairāk nekā 20 gadiem, un nu sagaidījušas pirmatskaņojumu trīs dziedātāju izpildījumā, kā arī jaunas, nesen tapušas dziesmas.

Imanta Kalniņa mūzika Jānim Lūsēnam kopš 15 gadu vecuma ir bijusi paraugs inteliģencei, smalkumam un teksta izpratnei mūzikā, tāpēc, veidojot jauno koncertprogrammu, tika izvēlētas arī Imanta Kalniņa dziesmas.

Programmā ietvertas piecas Imanta Kalniņa dziesmas un Jāņa Lūsēna jaundarbi. Visiem skaņdarbiem aranžējumus veidojis Jānis Lūsēns. Imanta Kalniņa skaņdarbos un Jāņa Lūsēna jaunradītajos mūzikas sacerējumos uzsvars likts uz aizgājušo laikabiedru latviešu dzejnieku dzeju, kas aizvien ir latviešu dzejas etalons. Tajā skanēs dziesmas gan ar Māra Čaklā, Knuta Skujenieka, Ojāra Vācieša, Klāva Elsberga, Māra Melgalva, Pētera Brūvera u.c. dzejnieku vārdiem.

Koncertprogrammā «Trīs zvaigznes» solisti papildus atskaņos instrumentu partitūras: Andris Ērglis – perkusijas, Zigfrīds Muktupāvels – vijoli, savukārt muzikālo pavadījumu izpildīs Jānis Lūsēns – taustiņisnstrumenti un Jānis Lūsēns juniors – ģitāra.

Pārsla Sniedziņa

Publicitātes foto