«Svilpastes» ārkārtējās situācijas laikā iepriecina klausītājus ar vairākiem video klipiem

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no Anša Imaka arhīva Studijas «Svilpastes» dalībnieces skolēnu mācību gada noslēguma video filmēšanas kadros.

«Svilpastes» ārkārtējās situācijas laikā iepriecina klausītājus ar vairākiem video klipiem

Dzintra Dzene

Ārkārtējās situācijas periods pašdarbības kolektīviem nav viegls, jo kopš marta vidus nodarbības klātienē nenotiek un iespējas radoši izpausties ir ierobežotas. Lai iepriecinātu gan klausītājus, gan sevi, Ogres novada Kultūras centra (ONKC) vokālās studijas «Svilpastes» dalībnieki (vadītājas Ilze Miezere un Ināra Arbidāne) sagatavojuši vairākus video sveicienus, un šobrīd notiek darbs pie nākamā vido klipa, kuru klausītāji un skatītāji varēs novērtēt pirms Līgo svētkiem.

Pēdējais video klips, pateicoties ONKC tehniskā nodrošinājuma nodaļas atbalstam, tapis īsi pirms skolēnu vasaras brīvlaika, piedāvājot muzikālu virtuālo ceļojumu pa Ogri.

Studijas «Svilpastes» vadītāja Ilze Miezere stāsta, ka ideja par video klipu veidošanu radās pirms Lieldienām, kad ar bērnu vecāku palīdzību tika nofilmēts jauno mākslinieku sniegums, no kā ONKC Tehniskā nodrošinājuma nodaļas darbinieki izveidoja video klipu.

«Mēģinājumi šobrīd nenotiek un nenotiks līdz septembrim. «Svilpastēs» dzied 108 bērni 10 vecuma grupās no trim līdz 18 gadiem. Lai arī ārkārtējās situācijas prasības ir nedaudz mīkstinātas, vienam dziedātājam būtu jānodrošina deviņus kvadrātmetrus liela platība, kas nav iespējams. Tomēr mums visiem gribējās darboties, tāpēc radās ideja par video klipu ierakstīšanu. Aprīlī lielākie bērni uz ierakstu nāca pa vienam, ar sejas maskām, un katru filmējām atsevišķi. Otrajā video klipā ārā jau varēja nofilmēt pa diviem bērniem. Tās ir dziesmas, ar kurām esam strādājuši jau ziemā. Lai gan mēģināt no attāluma ir ļoti apgrūtinoši un bērni kopā nebija dziedājuši jau divus mēnešus, manuprāt, izdevās apbrīnojami labi, jo tomēr pamati, kas ielikti desmit gadu garumā, pāris mēnešu laikā nepazūd,» smaidot saka I.Miezere. Viņa piebilst, ka liels paldies jāsaka arī bērnu vecākiem, kuri mazākajiem palīdz sazināties ar kolektīvu pa internetu, iemācīties dziesmu vārdiņus, bet lielākos dziedātājus atveda uz ierakstiem ar personīgo auto, jo nolemts, ka bērni ar sabiedrisko transportu nepārvietosies, bet daudzi dzīvo arī ārpus Ogres – Ikšķilē, Tīnūžos, Turkalnē, Jumpravā, Suntažos un pat Skrīveros. Šobrīd top Jāņu klips «Bērni, kuri, kopā dziedot, kļuvuši par labiem draugiem, ir noilgojušies viens pēc otra sabiedrības, kopā būšanas, tāpēc ļoti ceru, ka septembrī darbu varēsim atsākt ierastajā režīmā – klātienē,» saka kolektīva vadītāja.

ONKC Tehniskā nodrošinājuma nodaļas vadītājs Ansis Imaks labprāt atsaucās kolektīva aicinājumam izveidot dziesmu video klipus. «Šobrīd Kultūras centrā atbildu par tehniskām lietām, bet pirms tam esmu nodarbojies ar video klipu montāžu un režisēšanu. Vokālās studijas «Svilpastes» šā gada sezona marta vidū faktiski bija noslēgusies ļoti muļķīgi – ne ar ko, tāpēc likām galvas kopā, un tā dzima ideja par šiem video, kas ir kā noslēgums darba gadam. Uzskatu, ka attiecībā uz nākotni gan pašiem kolektīva dalībniekiem, gan apkārtējiem cilvēkiem ir jādod kāds cerību stariņš. Vēl viens video būs skatāms uz Jāņiem,» stāsta A.Imaks, kura darbs ikdienā nereti paliek, ja tā var teikt, aiz kadra. «Esmu montējis veido klipus arī citiem pašdarbniekiem, palīdzējis projekciju gatavošanā, – tās ir lietas, kas paliek aizkulisēs, bet būtībā ir daļa no pasākuma. Savulaik svilpastēm bija Mīļdziesmu programma un vajadzēja veidot aizmugures projekcijas, kas bija zināmā veidā interaktīvas, jo ar speciāla matemātiskā algoritma palīdzību veidojās no skaņas kā bērni dzied,» atceroties iepriekšējo sadarbību ar «Svilpastēm», stāsta A.Imaks un piebilst: «Aizliegumu periods liek pārdomāt, ko mēs varam izdarīt arī neesot klātienē, ko varam darīt kvalitatīvāk. Kad dzīve atgriezīsies normālajā ritmā, šīs iestrādes nedrīkst pamest, jāturpina strādāt. Kultūra ir tad, ja tā turpina augt, ja to ieliek kādā kastē, kanonā, tā kļūst par arhīva mantojumu. Kultūrai jābūt dzīvai, jāpielāgojas. Šis laiks mums visiem lika paraudzīties, ko varam darīt savādāk. No tā ir jāmācās un jāvirzās uz priekšu.»

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!