Svētkus svin arī Ikšķiles novada izglītības darbinieki

[ A+ ] /[ A- ]

22.oktobrī Tīnūžu tautas namā pirmo reizi risinājās Skolotāju dienas pasākums, kurā draudzīgi vienojās Ikšķiles novada pedagogi un tehniskie darbinieki. Kupli pārstāvēta bija Ikšķiles vidusskola, Tīnūžu pamatskola, pirmsskolas izglītības iestāde «Urdaviņa», kā arī Ikšķiles novada Ogres Meža tehnikums.

Klātesošos uzrunāja un sveica Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rudzītis, Latvijas izglītības darbinieku arodbiedrības Ogres starpnovadu arodbiedrības priekšsēdētāja Airisa Lepere, Ikšķiles novada domes izglītības darba speciāliste Māra Niedra un Tīnūžu tautas nama kultūras pasākumu organizatore Valda Kurša. Sekoja īpašas balvas piešķiršana kolēģu izvirzītajam pedagogam. Swedbank Ogres filiāles vadītāja Aija Lastovska pasniedza dāvanu karti 100 latu vērtībā Ikšķiles vidusskolas direktorei Laimai Kalniņai.

Turpina M. Niedra: «Pirmais Ikšķiles novada izglītības darbinieku saiets pēc jaunās reģionālās reformas ieviešanas izdevās. Zālē valdīja sirsnīga gaisotne, kopā bija pulcējušies četru dažādu izglītības iestāžu ļaudis. Tas nekas, ka svinīgā tikšanās risinājās oktobra nogalē. Datuma izvēli noteica pēdējā darba nedēļas diena pirms skolēnu rudens brīvdienām un, protams, aktieru iespējamā vizīte pie mums. Skatītāji bija priecīgi, ar baudu izgaršojot muzikāli jautru izrādi «Trīs grašu omlete», kurā darbojās pazīstamie skatuves mākslinieki Zane Jančevska, Zigurds Neimanis, Aīda Ozoliņa un Andris Daņiļenko, kurš parādīja sevi arī kā organisku aktieri.»

Piebilst V. Kurša: «Kāpēc visi sanācām Tīnūžu tautas namā? Izskaidrojums vienkāršs – te ir lielāka zāle nekā Ikšķiles kultūras namā, kur turpinās remontdarbi. Pavisam tika uzklātas 140 vietas, domāju, ka vismaz 120 bija aizņemtas. Mājinieki un ciemiņi palika gandarīti, jo nama saimnieki un viņu izpalīgi bija par visu parūpējušies. Ja pasākums notiktu skolā, pedagogiem nāktos sūri pastrādāt, lai paši sev sagādātu svētkus. Cerams, ka jaunajai tradīcijai būs ilgs mūžs – daudzus cilvēkus mīļi vienoja dzimtā novada saknes – gadi aizskrējuši nemanot – tikko vēl gāju bērnudārzā vai skolā, bet nu esmu šo izglītības iestāžu pedagogs, audzinātājs, darbinieks».