Tagad un līdz 1.martam – tikai ar ziemas riepām!

[ A+ ] /[ A- ]

Ziemas riepas Latvijā obligātas no 1.decembra līdz 1.martam, bet apdomīgi autovadītāji tās sāk izmantot jau laikus, lai braukšana būtu pēc iespējas droša. Novembra beigās Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar Valsts policiju rīkoja reidu un no 60 pārbaudītajām automašīnām ar ziemas riepām nebija aprīkotas desmit, informē CSDD Sabiedrisko attiecību daļa.

Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka vieglo auto ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir 4 mm. Jāņem vērā, ka vienam auto nedrīkst vienlaikus būt gan radžotas riepas, gan riepas bez radzēm. Tāpat uzmanība jāpievērš arī riepu vecumam – nav ieteicams izmantot riepas, kas vecākas par pieciem, sešiem gadiem, jo braucot gan nodilst protektors, gan laika gaitā riepu gumija zaudē savas saķeres ar brauktuvi īpašības. Ziemas riepas nodrošina labāku saķeri ar ceļu un samazina slīdēšanu, taču neizslēdz to pilnībā. Tādēļ ziemā, kad uz ceļiem veidojas apledojums, ļoti svarīgi ievērot arī laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un drošu distanci, jo šādos apstākļos pagarinās bremzēšanas ceļš, kā arī vadītajiem jāaizvairās no straujas manevru veikšanas.

Savukārt Valsts policija jau informējusi, ka autovadītājus, kuri arī pēc 1.decembra brauks bez ziemas riepām, vairs nebrīdinās kā citus gadus, bet uzreiz sodīs. Sods, ja autovadītājs brauc ar sezonai neatbilstošām riepām, ir 30 eiro. Otra lieta, ko pārbauda ceļu policisti, ir riepu protektora dziļums. Ja tas nebūs vismaz 4 mm, tiks piemērots naudas sods līdz 55 eiro.