Taurupes un Mazozolu pagastā top asa sižeta filma

[ A+ ] /[ A- ]

Gluži nogulties vēsajā rudens zālē mazozoliešiem nenācās, bet dziļi pietupties gan.

16.oktobra rītā Taurupes centrā pēkšņi parādījās biedējoši spēkrati: armijas automašīna ar piena kannām aizmugurē, autobuss, vairāki džipi, kā arī melnīgsnējas un pavisam tumšas ādas krāsas ļaudis.

Uzmanīgie garāmgājēji un ziņkārības dzītie šurpnācēji nespēja saprast, kas noticis. Izskaidrojums vienkāršs – mazo pagastu bija aplaimojusi indiešu filmas uzņemšanas grupa aptuveni 60 cilvēku sastāvā.

Neskaidrību kliedēja Latvijas pārstāvis Kristiāns, kurš filmas uzņemšanas komandā ir otrais vīrs aiz producenta un atbild par izvēlētajām uzņemšanas vietām, kā arī drošību. Viņš atklāja, ka filmas vairākas epizodes notiek attālās, civilizācijas maz skartās vietās, tāpēc izvēlēts šāds variants – aptuveni 4000 kilometru no Indijas. Pagaidām tiek filmētas sižeta līnijas, jo scenārijs nav redzēts. Ieplānota asa sižeta lente Maataarn (brīvā tulkojumā – dubultnieks, cilvēks, kurš izmainījies); tās pamatdarbība risinās izdomātā valstī Ekuānijā. Filmas galvenie varoņi ir puisis un skaistā meitene, kuru nozog un aizved uz Austrumeiropu. Tur viņa nokļūst mafijas un šīs valsts pārstāvju interešu ugunīs…

Līkumoti šaurajā ceļa posmā Taurupe – Zaube uzfilmēts pakaļdzīšanās skats. Mazozolos pie vecās dzelzceļa stacijas tilta, Saulgožos, Lemešu mežā, Vedzes takas apkaimē un ceļa posmā Rīga – Ērgļi – dažādas asas epizodes, ieskaitot spridzināšanu. Jāatzīst, ka brīžiem tika traucēta vietējo ļaužu satiksme.

Kā tālie viesi iekārtojušies un jūtas Latvijā? Dzīvo Ērgļos Korē, Boktos un Jumurdā. Viss būtu labi, ja ne aukstums. Iebraucot Latvijā, vēl bija izturami vēss, tagad dienvidnieki tuntuļojas, kā māk, ir saslimušie. Labi, ka pašu mēles kārpiņām atbilstošā pārtika atgādāta līdz un tiek sagatavota Ērgļos (tā gan nemaz negaršo baltās ādas krāsas kolēģiem, ieskaitot Kristiānu).

Liels prieks no redzētā ticis jaunajiem mazozoliešiem. Būt tuvāk uzņemšanas grupai un varoņu darbībai ierosināja Taurupes vidusskolas Mazozolu filiāles vēstures un ģeogrāfijas skolotāja Daiga Zamarina. Lauku bērni bija sajūsmā, redzot asas pakaļdzīšanās un sadursmju ainas. Iepazīti arī atšķirīgas ādas krāsas cilvēki (citādi dažs labs stundā brīnījies – vai tiešām viņi nevar nomazgāt seju baltu…). Protams, filmas sižeta asu pavērsienu tuvumā skolēni un viņu pedagogi netika laisti. Vienreiz bija gandrīz jānogulstas, arī spridzināšana mieloja tikai ausis, nevis acis.

Ogres novada attālākos pagastus indiešu spriedzes filmas uzņemšanas grupa atstās 21. vai 22.oktobrī.

Foto no personiskā arhīva