Taurupietim Veinbergam Eiropas čempionāta zelts un bronza

[ A+ ] /[ A- ]

Ritvars Raits

9.janvārī Vācijas pilsētā Altenbergā norisinājās Eiropas kausa izcīņas posms skeletonā, kas vienlaikus bija arī Eiropas junioru čempionāts vecuma grupās U20 un U23. Lieliski starti šajās sacensībās padevās taurupietim Elvim Veinbergam, kurš kļuva par Eiropas čempionu vecuma grupā U20, bet vecuma grupā U23 izcīnīja bronzas medaļu.

Veinbergs abus nobraucienus sāka ar personīgajiem rekordiem startā (5,26 un 5,25 sek.), arī pašus braucienus viņš veica ļoti labi, Eiropas kausa izcīņas posmā finišējot 5. un 4.vietā. Divu braucienu summā taurupietim augstā ceturtā vieta. Tajā pašā laikā starp vecuma grupas U20 skeletonistiem Veinbergs bija visātrākais, bet starp vecuma grupas U23 sportistiem viņam trešais labākais rezultāts.

Latviju šajās pašās sacensībās vēl pārstāvēja Krists Netlaus no Berģiem, kurš arī abos braucienos uzrādīja personīgos rekordus startā, bet trasē tomēr zaudēja ātrumu un summā ieņēma 13.vietu Eiropas kausa izcīņas posmā, kas reizē bija astotais rezultāts vecuma grupā U23. Vecuma grupā U20 Netlaua rezultāts netika ņemts vērā, jo viņam sacensību dienā jau bija 22 gadi, bet šonedēļ viņš kļūs jau 23 gadus vecs.

Skeletonistu treneris Gints Dzērve pēc sacensībām īpaši vēlējās uzslavēt abu savu audzēkņu sniegumu startā: «Abiem tie izdevās lieliski, Elvis ļoti labi apradis ar jauno tehniku, tāpēc arī redzam rezultātu. Savukārt Kristam īsti nevaram saprast, kādu slidu izvēlēties, jo pagaidām nekas no testētā neslīd.»

Par Eiropas kausa izcīņas posma uzvarētāju kļuva vācietis Štefans Retihs, kurš gandrīz par pussekundi apsteidza Jevgeņiju Rukosujevu no Krievijas. Trešā vieta vēl vienam vācietim – Sedrikam Reneram.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!