Taurupietis Elvis Veinbergs – Latvijas nākotnes cerība skeletonā?

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no personiskā arhīva Taurupietis Elvis Veinbergs ar Jaunatnes ziemas olimpiādes sudraba medaļu kaklā.

Taurupietis Elvis Veinbergs – Latvijas nākotnes cerība skeletonā?

Ritvars Raits

Jaunais skeletonists un vieglatlēts Elvis Veinbergs pagājušajā gadā pasākumā «Ogres novada Sporta laureāts» uzvarēja nominācijā «Līdzjutēju balsojums». Šī gada sākumā viņa vārds tādā pašā pasākumā neizskanēja, bet taurupietis ar saviem sasniegumiem skeletonā jau paspējis pieteikties uzvarai nominācijā «Gada sportists» nākamā gada «Sporta laureātā», jo vicečempiona tituls 2020.gada Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs noteikti ir tā vērts.

Foto no personiskā arhīva Elvis Veinbergs kopā ar savu vieglatlētikas treneri Jevgēniju Liepu.

Par nokļūšanu skeletonā Elvis vispirms var būt pateicīgs savam tētim, kurš ir kvēls brāļu Dukuru līdzjutējs. Tieši tētis bija tas, kurš kādu dienu sociālajos tīklos ieguva informāciju par to, ka Siguldā tiek rīkota jauno skeletonistu atlase. Pirms tam Elvis nodarbojās ar vieglatlētiku. Madlienas vidusskolā viņa talantu sprintā un tāllēkšanā pirmā pamanīja sporta skolotāja Rita Pučekaite, bet jau nopietnāk puisi trenēja Jevgēnijs Liepa. Skeletona atlase jaunajam taurupietim izrādījās veiksmīga – viņš tika uzņemts treniņgrupā, kuru vada treneris Gints Dzērve, bet 2017.gada 10.martā pirmo reizi sēdās skeletona ragavās, lai mēģinātu izbraukt Siguldas kamaniņu un bobsleja trases lejasdaļu. Jau tā paša gada rudenī Elvis pirmo reizi veiksmīgi izbrauca visu trasi – no pašas augšas.

Jau 2018.gada pavasarī par jauno skeletonistu no Taurupes pirmo reizi uzzināja visi šī sporta veida līdzjutēji, jo viņš turpat, Siguldā, spēja uzvarēt pašus brāļus Dukurus! Tiesa, tas notika diezgan īpatnējā sacensību formātā. 24.martā Siguldas bobsleja trasē pirmo reizi norisinājās īpašas komercsacensības skeletonā «Skeleton Precision Race», kurā uzvarētāju noteica pēc līdzīgākajiem rezultātiem abos braucienos. Par sacensību uzvarētāju kļuva tieši taurupietis Elvis Veinbergs, kuram tobrīd bija tikai 15 gadu. Elvis pārspēja ne vien Martinu un Tomasu Dukurus, bet arī tādus skeletonistus kā Matiass Gūgenbergers (Austrija), Anders Mirambels (Spānija), Vlads Geraškevičs (Ukraina) un Maksimilians Goldmans (Šveice).

Foto no personiskā arhīva Elvja Veinberga pirmā lielā uzvara skeletonā, kad Siguldas trasē tika pārspēti visi konkurenti, ieskaitot brāļus Dukurus.

Ņemot vērā, ka treniņi skeletonā notiek Siguldā, Veinbergs pēc 7.klases pabeigšanas Madlienas vidusskolā pārcēlies uz Siguldu, kur tagad mācās Siguldas vidusskolas 10.klasē. Dzīvošana projām no ģimenes puisi agri radinājusi pie patstāvības – viņam jāspēj ne tikai patstāvīgi mācīties, bet arī parūpēties par sevi – gan grīdu izslaucīt, gan drēbes izmazgāt, gan omleti vai pankūkas sev uzcept. Lai gan jāsaka, ka ar patstāvību un mērķtiecību Elvim problēmu nav. To apliecina arī viņa pirmais treneris Jevgēnijs Liepa, kurš zina pastāstīt, ka jaunais sportists nav jāmudina ne trenēties, ne mācīties. Puisim ir pareiza domāšana, spēcīgs raksturs un lieli mērķi. Ja Elvis turpinās tādā pašā garā, tad brāļi Dukuri savas kamanas droši varēs likt malā – viņiem būs cienīgs Latvijas skeletona tradīciju turpinātājs.

(..)

Latvijas jauniešu skeletona izlases galvenais treneris Gints Dzērve, raksturojot savu audzēkni Elvi, izteicies, ka ar taurupeiti ir viegli strādāt, jo viņš tver informāciju, domā līdzi un spēj sniegt savu redzējumu arī trenerim.

Pats Elvis telefonsarunā pastāstīja, ka ārkārtējā stāvokļa izsludināšana ietekmējusi arī viņa ikdienu. (..)

Visu rakstu lasiet 8.aprīļa „OVV”.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!