Tautas deju ansambļi Ogres Kultūras centrā izstāsta savus stāstus par deju

[ A+ ] /[ A- ]

Tautas deju ansambļi Ogres Kultūras centrā izstāsta savus stāstus par deju

Dzintra Dzene

Aizvadītajā sestdienā, 8.februārī, tautas dejas cienītājiem Ogres novada Kultūras centra lielajā zālē bija iespēja skatīt krāšņu un sirsnīgu koncertu, kurā savus stāstus par deju stāstīja Tautas deju ansamblis (TDA) «Ogre» kopā ar draugiem no tuvākām un tālākām Latvijas pilsētām –TDK «Banga», TDA «Dancis», JDK «Austris», JDK «Ūsiņš», TDA «Gatve» un bērnu un jauniešu deju studija (BJDS) «Pīlādzītis».

Dejotāji uz skatuves ne vien vija deju rakstus, bet arī ļāva klātesošajiem apjaust to, kas viņu sirdīm ļauj straujāk iepukstēties, jo dejošana nav tikai aplausu pavadīts mirklis uz skatuves – tā ir vesela pasaule.

TDA «Ogre» dibināts 1947.gadā, un šajā laikā par savu to saukuši vairāki simti dejotāju. Šobrīd TDA «Ogre» dejo aptuveni 50 jaunieši visdažādākajos vecuma posmos.

Starplaikos starp dejām klātesošie varēja vērot asprātīgus video stāstus par kolektīviem, jauniešiem un deju pasauli.

Tā, piemēram, vistuvākie – BJDS«Pīlādzītis» dejotāji, kurus TDA «Ogre» uztver gandrīz kā daļu no sevis, saka: «Esam draudzīgi, izturīgi, kā arī dažreiz pārāk nenopietni. Vasarās visiem kopā ļoti patīk ceļot pa dažādām Eiropas valstīm, savukārt sezonas laikā izbaudām dejotprieku. Lielākā daļa kopā esam jau no četru gadu vecuma un cits citu uzskatām par ģimeni. Ikviens «Pīlādzīša» dejotājs zina, ka dejot ir vislielākā laime…».

Koncerts nevienu neatstāja vienaldzīgu, – ne tos, kas paši savulaik dejojuši tautas dejas, ne tos, kas bijuši tikai skatītāju rindās.

Viena no skatītājām – fotokluba «Ogre» vadītāja Dace Voitkeviča savā sociālajā vietnē facebook.com dalās iespaidos: «Paldies TDA «Ogre» par lielisko koncertu «Stāsts par deju»! Paldies kolēģiem fotogrāfiem par «pavilkšanu līdzi», jo citādāk nebūtu ne koncertā, ne arī piedzīvotu iepriekš neredzētus rakursus!

Bija gan pazīstamas dejas, gan agrāk neredzētas un no vēstures izceltas – kā TDA «Dancis» «Saules motīvs» ar Zigmāra Liepiņa mūziku. (Viens no fotogrāfiem tajā atpazina savu bungu partitūru ierakstā pirms vairākiem gadu desmitiem!) Mani tautas jeb skatuves dejas sāka uzrunāt, kad aizvien vairāk tika izmantotas Ilgas Reiznieces un līdzīga mūzika. Taču novērtēju arī iespēju redzēt deju, kāda tā bija manā bērnībā, kad deju svētkos pavadījumu spēlēja pūtēju orķestri. Mazliet līdzīga baletam, ar piepītām bizēm, vienāda auguma slaidiem skaistuļiem un daiļavām. Deja arī šobrīd mainās. Kļūst tāda kā… personiskāka? Un noslēgumā TDA «Gatve» dejoja «Gatves deju» kā no mana bērnudārza sapņa…».

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!