«Tele2» brīdina par krāpnieku zvaniem no eksotiskām valstīm

[ A+ ] /[ A- ]

«Tele2» brīdina par krāpnieku zvaniem no eksotiskām valstīm

Ritvars Raits

Mobilo sakaru operators «Tele2» brīdina mobilo telefonu lietotājus par krāpnieku zvaniem no eksotiskajām valstīm, informē uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciālists Oskars Fīrmanis. Iedzīvotāji aicināti šiem numuriem nekādā gadījumā neatzvanīt.

Kā skaidroja O.Fīrmanis, visi šie gadījumi saistīti ar krāpnieciskiem zvaniem no ārvalstīm. Šo krāpniecības veidu sauc par vangiri (wangiri), jo tas radies Japānā. Burtiskā tulkojumā tas nozīmē – viens iezvans. Tas ir krāpšanas veids, kas ir un būs populārs visā pasaulē, jo pret to īsti nav iespējams cīnīties. Pēc Fīrmaņa teiktā, krāpnieki parasti aktīvi rosās vienā reģionā vai valstī, bet pēc tam ķeras klāt nākamajai. Kad pagājis laiks un cilvēki aizmirsuši iepriekšējo zvanu vilni, tas tiek atkārtots. Fīrmanis arī atklāja, ka šos zvanus veic robots, jo tas īsā laikā spēj piezvanīt lielam skaitam numuru. Krāpnieki cer uz cilvēku neuzmanību un laipnību, jo, ja tiek atzvanīts uz svešo numuru, tad krāpnieks uzreiz jau ir ieguvējs. Kā norādīja «Tele2» pārstāvis, pašlaik vienīgais efektīvais cīņas veids ar vangiri, ko iesaka eksperti visā pasaulē, ir neatzvanīt uz nepazīstamiem ārzemju numuriem. Turklāt jāņem vērā, ka krāpnieciskie iezvani visbiežāk tiek veikti no eksotiskām zemēm – no Latīņamerikas, Āfrikas un Āzijas valstīm.

Ja rodas šaubas par zvanītāju, ieteikts nosūtīt SMS jeb īsziņu uz numuru, no kura zvanīts, pajautājot, kas zvana. Vēl ir iespēja numuru pārbaudīt «Google», jo parasti no šādiem numuriem cieš daudzi cilvēki un par tiem jau var būt atrodama informācija internetā un sociālajos tīklos. Ja ir aizdomas par šādiem krāpniecības mēģinājumiem, klienti aicināti nekavējoties informēt savu mobilo sakaru operatoru, jo tad var bloķēt izejošos zvanus uz krāpniecisko numuru diapazonu.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!