Tēlnieces Vijas Dzintares personālizstāde «Baltais putns. Melnais putns»

[ A+ ] /[ A- ]

Tēlniece Vija Dzintare.

Tēlniece Vija Dzintare.

1.aprīlī pulksten 17.00 Jūrmalas pilsētas muzejā Majoros, Tirgoņu ielā 29, tiks atklāta arī Ogrē dzīvojušās tēlnieces Vijas Dzintares personālizstāde «Baltais putns. Melnais putns».

«Izstādē redzamas manas pēdējo piecu gadu laikā radītās skulptūras, kurām pievienoti daži iepriekš radītie darbi, kas atbilst izstādes koncepcijai. Skulptūru materiāli arī ir kā pretmeti – balts marmors un melns granīts ar nelielu krāsainību, ko piešķir bronza un alumīnijs.

Vija Dzintare. Putni.

Vija Dzintare. Putni.

Kā gadu gājuma zināmu noslēgumu gribēju skatītājus iepazīstināt ar sava radošā mūža laikā paveikto – ar lielām un mazām skulptūrām, kas skatāmas planšetēs un datora prezentācijā.

Ceru, ka skatītājus izstāde neatstās vienaldzīgus, varbūt tā raisīs jautājumus un pārdomas par mūsu ceļu laika bezgalībā un šajā īsajā dzīves mirklī,» tā pati māksliniece.

Vija Dzintare savu domu prot iekalt ne tikai akmenī. Daudziem pārsteigums ir tēlnieces uzrunājošie dzejoļi.

 

Ceļa dziesmiņa

Vija Dzintare

 

Visu mūžu es esmu ceļā –

No priekiem uz bēdām,

No bēdām uz priekiem,

Tik nepalikt sēdam.

 

Ja pietiek laika,

Pagrābju mākoni saujā

Un kādu puķi,

Ko iemest Gaujā.

 

Ja pietiek spēka,

Ceļā akmeņus rodu,

Tiem savu domu

Atveidus dodu.

 

Ja pietiek mīļuma,

Draugiem to dalu,

Jo negribu palikt

Par vientuļu salu.

 

Ceļš bezgalīgs,

Mūžīgs nav gājējs,

Kad kritīšu,

Nāks mans aiz stājējs.

 

Izstāde Jūrmalā būs skatāma līdz 24.aprīlim. Tikšanās ar autori tajā paredzēta arī 3.aprīlī no pulksten 12.00 līdz 16.00.

 

Īsa vizītkarte

Vija Dzintare ir Latvijas Mākslinieku Savienības biedre kopš 1978.gada. Kopš Mākslas Akadēmijas absolvēšanas 1974.gadā viņa ir aktīvi profesionāli strādājusi, radot darbus vides, monumentālajā, figuratīvajā, mazo formu, portretu un medaļu laukā.

Ir izveidoti, izkalti granītā un atlieti bronzā piemiņas akmeņi un portreti ievērojamiem Latvijas cilvēkiem (prof. J.Bergam, prof. P.Apsītim, akad. P.Gerkem, pulkvedim O.Kalpakam, prof. J.Anšelēvičam u.c.).

Radītas skulpturālas piemiņas vietas komunistiskā terora upuriem Baltezera kapos, Preiļos un Sv.Pētera baznīcā.

Kopumā uzstādīti vairāk nekā 45 monumentālās tēlniecības darbi vidē. Izveidoti ap 200 portreti, stājtēlniecības un mazo formu darbi un 80 medaļas. 17 V.Dzintares skulptūras atrodas Latvijas muzejos, daudzas nonākušas ārzemju kolekcionāru īpašumā.

Tēlniece piedalījusies vairāk nekā 200 izstādēs, simpozijos un konkursos Latvijā un ārzemēs. Notikusi 21 personālizstāde Latvijā.

V.Dzintare ir Latvijas Tēlnieku centra (LTC) un Starptautiskās Medaļu Federācijas (FIDEM) biedre. Par mūža ieguldījumu vides un monumentālajā tēlniecībā V.Dzintare 2012.gadā apbalvota ar IV pakāpes Trīszvaigžņu ordeni.

 

Dzintra Mozule

 

Foto no personiskā arhīva