Ticam, ceram, mīlam!

[ A+ ] /[ A- ]

Ticam, ceram, mīlam!

Andris Upenieks

Toreiz – pirms trīsdesmit viena gada – 4.maijā visa ģimene bijām Ērgļos. Sēdējām rindā pie zobārstes, ļoti cienījamās dakteres Veltas Dzenītes, kura nodzīvoja 100 gadus…. Saspringtas liktenīgas gaidas. Radiotranslācija pārmāc zobārstniecības urbju netīkamo skaņu, instrumentu šķindoņu. Visa uzmanība pievērsta tiešraidei no toreizējās Latvijas PSR Augstākās Padomes. Ausās dakteres, ausās pacienti. Parlamenta priekšsēdētājs Anatolijs Gorbunovs savā stilā – nosvērti un savaldīgi vada sēdi. Interfrontisti uzvarētāju manierē demonstrē neprasmi zaudēt. Tautfrontieši iedrošina, argumentē, pārliecina. Rakstnieks Alberts Bels jūtīgi, koncentrēti un nelokāmi apliecina, ka brīvības stunda ir situsi.

Balsu skaitīšana aizrauj elpu. Simts trīsdesmit četri. Jā! Ir!!! Vēl četri par Brīvību un Neatkarību!  Jā!!! Ir!!! Ārā pie parlamenta ēkas atbalstītāju tūkstoši gavilē, apkampjas, raud. Mājupceļā vecajā, mīļajā Ērgļi – Rīga bānītī klusībā līksmojam, bet saprotam, ka ar labu vecais laikmets neatkāpsies. Vēl būs. Preses nama ieņemšana, šaušalīgās ziņas no Viļņas, barikādes, upuri, augusta pučs, tanki, barikādes Maskavā, Rubika draudi un Latvijas Republikas neatkarības atjaunošana ar konstitucionālo likumu 1991.gada 21.augustā. Vēl būs. Smagi, grūti, apņēmīgi, godīgi un arī negodīgi.

Vai es mīlu savu Tēvzemi? Lieks jautājums. Bet es to nemīlu akli, glaimojot, liekuļojot, izdabājot. Neesmu arī mantojis biklu iemīlēšanos no pirmā acu uzmetiena: Latviju esmu mīlējis kopš sevi atceros, mīlējis neatkarīgi no laikmetu griežu pretrunām, varas ģeķībām un sabiedrisko iekārtu maiņām. Muļķīgi jautāt, vai tā ir labi? Es vienkārši mīlu savu Latviju, bet nevairos no patiesības, arī no tā smaguma, ko uzkrauj tiešs un neglaimojošs vārds, rakstot, ko domāju un domājot, ko rakstu. Latvija ir un būs! Jo mēs ticam, ceram, mīlam! No visas sirds sveicu visus Latvijas ļaudis brīvības svētkos – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā!

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!