Tiesa izskatījusi ogrēniešu un ķegumiešu prasības

[ A+ ] /[ A- ]

20. aprīlī Administratīvā apgabaltiesa izskatīja Ogres novada pašvaldības lūgumu par pagaidu aizsardzības līdzekļu piemērošanu lietā, kas ierosināta par VAS «Latvenergo» jaunajiem elektroenerģijas tarifiem. 27. aprīlī tika izskatīts Ķeguma novada pašvaldības tāda paša satura lūgums. Tiesas lēmumi šajās lietās tiks paziņoti 3. maijā.

Kopumā Administratīvā apgabaltiesa saņēmusi 18 pieteikumus par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 18. februāra lēmumu apstiprināt jauno «Latvenergo» tarifu projektu, kuros vienlaikus bija lūgts piemērot pagaidu noregulējumu un aizliegt piemērot «Latvenergo» jaunos diferencētos tarifus. Vienu lūgumu (Saeimas deputātes Ritas Strodes) tiesa izskatīja jau 14. martā un vakar, 28. aprīlī, paziņoja, ka noraida to.

Lielvārdes novada pašvaldības dome nosūtījusi Latvijas Republikas Saeimai adresētu kolektīvo iesniegumu, izsakot savas pretenzijas par elektroenerģijas tarifu paaugstināšanu. Pašvaldība saņēmusi starpatbildi, ka ar iesniegumu iepazinusies Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, kura to atbildes sniegšanai nodevusi Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai.