Tiesās par slepkavības atbalstīšanu

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības saukta sieviete par slepkavības atbalstīšanu 2009.gadā, informē LR Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

2009.gada 30.augustā savā dzīvoklī Ogrē tika atrasta noslepkavota 1954.gadā dzimusi sieviete. Plašsaziņas līdzekļi toreiz ziņoja, ka mirusī bija Ogres novada pašvaldības aģentūras «Mālkalne» Ēku un teritoriju apkopes iecirkņa vadītāja.

Veicot pirmatnējās izmeklēšanas pasākumus, sākotnēji aizdomās turētās personas noskaidrot neizdevās, bet policijas darbinieki gandrīz desmit gadu garumā turpināja šķetināt šī nozieguma nianses, veica liela apjoma pirmstiesas izmeklēšanas darbu.

Tāpat tika nopratināti daudzi liecinieki, norīkotas dažādas ekspertīzes un īstenotas citas nepieciešamās izmeklēšanas darbības.

Noziedzīgais nodarījums atklāts 2017.gadā, kad viens no slepkavības izdarītājiem zvanījis Valsts policijai.

«2017.gadā Valsts policijai zvanīja un uz iespējamajiem slepkavības izdarītājiem norādīja kāda persona, kas pēc tam izdarīja pašnāvību. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrojās, ka zvanītājs un viņa norādītā persona abi kopā noslepkavoja savu toreizējo priekšnieci. Viņi esot ieradušies pie cietušās, vīrietis vairākas reizes viņu sadūris, kā arī iesitis ar āmuru pa galvu. Cietusī mira notikuma vietā,» stāsta L.Majevska.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka noziegumu izdarījusi bojāgājušās sievietes 1979.gadā dzimusī darba kolēģe kopā ar savu dzīvesbiedru, pret kuru kriminālprocess tika izbeigts sakarā ar aizdomās turētā nāvi.

Persona apsūdzēta pēc Krimināllikuma 20.panta ceturtās daļas un 116.panta – par slepkavības atbalstīšanu (Krimināllikuma redakcija, kas bija spēkā līdz 2011.gada 1.oktobrim). Par šādu noziegumu likumā paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Lieta nodota izskatīšanai Zemgales rajona tiesai Ogrē. Prokuratūras darbinieki norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Marta Poga