Tikai manis paša darīšana?

[ A+ ] /[ A- ]

Tikai manis paša darīšana?

Andris Upenieks

Gluži tāpat kā ar tiesībām, kuras nemēdz būt bez pienākumiem, tieši tāpat ar manu personīgo darīšanu, kas nav tikai mana. Nesaku, ka esmu labāks: sava paštaisnība ieskrien arī man, ja ātrumā. Bet mierīgi apdomājot, ieslēdzas tā saucamā kritiskā domāšana, uz kādu vedina ar šādu talantu apdāvinātie un arī tādi, kuriem šo dāvanu trūkst. Dziļi mānīgo «personisko darīšanu» var izspēlēt rupji, netaktiski, smalki un pagalam muļķīgi.

Kāds, pēc manierēm spriežot, inteliģents kungs skaidro smalki: «Ja jau jāsasniedz kolektīvā drošība, tad, lūdzu, vakcinējieties: nav mana darīšana! Kad būs sasniegti tie pūļa imunitātei vajadzīgie 70%, es būšu starp tiem 30%, kas nepotēsies!» Smalki! Var smalkāk. Izejot no tiesībām, pat pašas Satversmes, ka ikvienam ir tiesības uz domas, apziņas (arī pulcēšanās) brīvību. Un tad, pa priekšu stumjot tiesības, laimīgās Gobzemes pārstāvji pulcējas baros, izlikdamies nezinām, ka ārkārtas situācijās iedzīvotāju brīvības var ierobežot tiesiski – likumiski, kur mana daļa nav vairs tikai mana. Var arī rupji. Bēdīgi slavenais dr. Apinis «Preses klubā» nekautrīgi uzknāba Rihardam Kolam (NA) par to, ka bez medicīniskās izglītības par vakcinēšanos jātur mute ciet. Protams, tā domāt ir Apiņa personīga darīšana, bet publiski aizskart cita raidījuma dalībnieka cieņu – nav tikai personīga lieta. It īpaši, ja pats dakteris nav vairs praktizējošs dakteris, nav ne imunologs, ne epidemiologs, bet runā neticamas muļķības, ka vakcinētie var noņemt maskas, braukt pie vecmāmiņām, traukties dzīvē. Bet par to, ka atļāvās noraut masku tiešraidē, visticamākais, bija izraidāms no studijas: valsts noteikumi attiecas arī uz apiņiem!

Ir arī muļķīgas situācijas, kur pofigisms izāzē pašu demokrātiju, piemēram, skandinot augstprātīgi: vēlēt neeju un par varas šļuru neatbildu! Nē, mīļā sirds, tieši tava balss ietekmē politiķu lēmumus, tieši tava balss var pierādīt, ka pat referenduma ierosināšanai vajadzīgie paraksti ir savācami.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!