Tīnūžos Zemes stundu atzīmēs uz saliņas

[ A+ ] /[ A- ]

Šogad Zemes stundas pasākumi notiks rīt, 30.martā, kad uz vienu stundu laikā no pulksten 20.30 līdz 21.30 ikviens iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība vai organizācija aicināti izslēgt apgaismojumu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā. Ikšķiles novada Zemes stundas pasākums notiks Tīnūžos – uz saliņas.

Tīnūžos Zemes stundas laikā tiks spēlēta ģitāra, dziedātas dziesmas, kā arī būs dažādas aktivitātes. Pasākuma dalībnieki tiks cienāti ar siltu zupu un karstu tēju, tāpēc ieteikums ņemt līdzi savu krūzīti, bļodiņu un karoti. Gaismas izslēgšanai ir simboliska nozīme, tai nav praktiskas jēgas, nav nozīmes izslēgto elektroierīču skaitam, bet svarīga ir cilvēku apzināta nepieciešamība dzīvot videi draudzīgi.

30.martā tas būs jau otrais dabai veltītais pasākums Tīnūžos. «OVV» jau ziņoja, ka pulksten 11.00 Tīnūžu muižas pagalmā notiks Putnu dienu aktivitātes. Pasākuma organizētāju mērķis ir parūpēties par dobumperētājiem, kuri pavasarī atgriežas dzimtenē. Tiks iepazīti putni un tiem izgatavoti būrīši. Pasākumā gaidītas ģimenes ar bērniem un katrs, kurš vēlas radīt un palīdzēt Latvijā mītošajiem putniem. Vēlams līdzi ņemt āmuru būrīšu izgatavošanai un bļodiņu ar karoti zupas baudīšanai pēc padarītā darba.