TLMS «Saiva» ar krāšņu un bagātīgi izstādi atzīmē 60 gadu jubileju

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no ogrenet.lv Darbs teic darītājas!

TLMS «Saiva» ar krāšņu un bagātīgi izstādi atzīmē 60 gadu jubileju

Dzintra Dzene

Sestdien, 7.novembrī, Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Izstāžu zālē atklāta ONKC Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) «Saiva» 60 gadu jubilejai veltītā izstāde, kurā skatāmi gan studijas dalībnieču, gan vadītāju darbi, kas tapuši dažādos laika posmos, taču pārsvarā izstādē apkopots pēdējo piecu gadu studijas dalībnieku veikums.

Foto no ogrenet.lv Darbs teic darītājas!

TLMS «Saiva» pamati likti tālajā 1960.gadā, kad toreizējā Ogres rajona kultūras namā Tautas daiļamata meistare Ārija Lūse sāka pulcēt pirmās daiļamata entuziastes un izveidoja domubiedru grupu, kuru vaļasprieks, aizraušanās un dzīvesveida sastāvdaļa bija aušana, dzijas un stelles. 1969.gadā audēju pulciņš ieguva Tautas kolektīva nosaukumu. Gadu gaitā TLMS «Saiva» vadījušas arī Emīlija Kazakēvičute, Astra Rubene, Antra Saliņa, bet kopš 2011.gada – Santa Grinberga.

 

Foto no ogrenet.lv Darbs teic darītājas!

Šobrīd studijā darbojas 39 audējas, vairākas no viņām 30, 40 un pat gandrīz 50 gadus. Organizētas daudzas izstādes Latvijā, kā arī ārzemēs, ņemta dalība valsts mēroga izstādēs un radīti neskaitāmi darbi pašu un citu priekam.

Visu rakstu lasiet 10.novembra „OVV”!

 

 

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu”!