Tomes bibliotēkai jau 95!

[ A+ ] /[ A- ]

Ķeguma novada bibliotēkas Tomes bibliotēkai 13.oktobrī apritēs 95 gadi. Tieši šajā datumā notiks bibliotēkas jubilejai veltīts pasākums, kas sāksies pulksten 15.00.

Jubilejas pasākumā «Tavs stāsts, bibliotēka!» kopīgi skatīsimies video ierakstus no 2012.gada, kad bibliotēka saņēma pašreizējās telpas, kā arī notiks šī gada 31.augustā uzņemtā video materiāla «Tomes bibliotēkai-95» pirmizrāde. Pēc tam viesi tiks aicināti dalīties savos stāstos par Tomes bibliotēku. Noslēgumā – Tomes bibliotēkas Pateicības vārdi un cienasts.

Tomes bibliotēka dibināta 1922.gada 13.oktobrī. Tā ir vietējās sabiedrības informācijas, izglītības, sabiedrisko aktivitāšu, novada vēstures un kultūras mantojuma saglabāšanas centrs. Tā ir aktuālas literatūras bibliotēka. Bibliotēka atradusies Tomes pagasta namā, Tomes skolā, Tomes Tautas namā un mājā «Saulītes». Tautas namā un skolā bibliotēka atgriezusies vairākas reizes. Šobrīd bibliotēka bijušās skolas telpās atrodas jau trešo reizi. Tomes bibliotēkā iepriekš strādājuši 16 bibliotekāri, galvenokārt, skolotāji. Es, Agita Freiberga, esmu 17. bibliotekāre, man ir speciālā izglītība, strādāju kopš 1982.gada 2.augusta. Bibliotēka joprojām piedzīvo pārmaiņas. Šobrīd bibliotēkas abonementa zāles izkārtojums ļauj telpu izmantot pasākumu vajadzībām. Tajā var skatīt fotogrāfiju un gleznu izstādes.

Agita Freiberga