Tomes tautas namā par godu Latvijas dzimšanas dienai – daiļamata meistaru darbu izstāde

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no Tomes tautas nama arhīva

Tomes tautas namā par godu Latvijas dzimšanas dienai – daiļamata meistaru darbu izstāde

Dzintra Dzene

Sagaidot Latvijas valsts 102.dzimšanas dienu, Tomes tautas namā 11.novembrī atklāta Ķeguma novada daiļamata meistaru darbu un Edmunda Glūdiņa fotogrāfiju izstāde «Dabā noskatītais turpina ziedēt segās, plecu lakatos, jostās un mālā».

«Izstādes autores ir mūsu pašu novada rokdarbnieces. Izstādē mūs priecē daudzu skaistu darbu autore no Rembates – Gunita Aizstrauta ar krāšņām, rakstainām jostām, pērļotiem maučiem, izrakstītu apģērbu un izšūtām, pērļotām valsts svētku piespraudītēm.  Birzgalietes Diānas Arājas austajos darbos – brunčos, plecu lakatā un sedziņās var saskatīt mūsu zemes skaistos rāmos zemes toņus. Ķegumietes Baibas Rožkalnas darbiņi uzmundrina ar košajām krāsām brunčos, pastalās un segās. Tomes keramiķes Ainas Zagorskas «Dzīvais māls» trauki, patiešām dzīvi, katrs ar savu raksturu un stāstu. Ķegumietes Ievas Puriņas austajās stolās, kas ir mācītāju liturģiskais elements, ieliktas mūsu zemes krāsas no gaišākajām līdz košākajām, kas piemērotas dažādiem baznīcas rituāliem. Ievai tapušas arī tautiskās jostas un celaines. Košas gleznas ar gaili, zaļo vārnu un saulespuķēm, grezniem pečvorks tehnikā darinātiem grāmatu vākiem un paklājiņu ar dižāko Latvijas simbolu – ozolu, izstādei atnesusi tomēniete Zenta Geka, kura vienmēr pratusi mūs pārsteigt ar jaunumiem rokdarbu pasaulē. Un uz visu rokdarbu fona Edmunda Glūdiņa dabas fotogrāfijas «Četri gada laiki», kas sasaista šo izstādes radošo domu,» stāsta Tomes Tautas nama vadītāja Sarmīte Pugača, akot lielu paldies autoriem par  darbiņu uzticēšanu, kā rezultātā varēja tapt šī izstāde, kas bija paredzēta kā papildinājums Latvijas dzimšanas dienai veltītam koncertam «Stāsts Latvijai». Diemžēl sakarā ar ārkārtējo   ārkārtējo situāciju, koncerts nenotiks. Vēl līdz 12.decembrim apskatāma tikai izstāde, iepriekš piesakoties pa tālruni: 27843230.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!