Topošo absolventu vizītkarte: Saticīgie, ģimeniskie un neuzveicamie mazozolieši

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no skolas arhīva 1.rindā no kreisās: klases audzinātāja Ineta Dreimane, Kristvaldis Pudulis, Kristīne Vonoga, 2.rindā no kreisās: Uldis Mihaļevičš, Dāniels Jānis Zemītis, Renārs Ozoliņš, Niks Naudiņš.

Topošo absolventu vizītkarte

Saticīgie, ģimeniskie un neuzveicamie mazozolieši

Uldis Prancāns

Mazozolu pašreizējās 9.klases pirmā audzinātāja bija Ina Šīrone, bet no 5.klases stafeti ir pārņēmusi latviešu, krievu un angļu valodas skolotāja Ineta Dreimane.

Audzinātāja par saviem devītajiem

«Vēl tikai daži mēneši, un atkal būs klāt laiks, kad «jāpalaiž projām savi bērni». Katru reizi, kad noskan izlaiduma valsis, kaklā iespiežas kamols, un sirdī kaut kas ilgi smeldz. Laikam jau ikviens skolotājs šajā brīdī apjauš to, cik patiesi ir iemīlēts un izlolots katrs viņa audzēknis, saprot to, ka tik ļoti negribas, lai viņi aiziet, gribas paturēt, saukt atpakaļ, jo tie taču ir mani bērni, manu bērnu acis, kuras nekad nemelo. Arī es neesmu izņēmums. Pieci gadi! Tas ir daudz vai maz? Tas ir pietiekami, lai katru no viņiem iepazītu, saprastu, kas nomāc, par ko ir prieks, lai atbalstītu, palīdzētu, uzmundrinātu, kā arī savā reizē norātu. Mani mīļie: Kristīne, Dāniel, Kristvaldi, Uldi, Renār un Nik! Ir tik labi, kas jūs man esat!

Kristīne ir mana vienīgā meitene. Izteikta klases līdere un stiprais balsts. Atliek tikai dot mājienu vai ieminēties, viņa visu noorganizēs, izdarīs, saliedēs komandu, un rezultāts būs izcils. Ja vajadzēs, kādu sarās, iesaistīs pasākumā jebkuru klasesbiedru. Vienmēr pieklājīga, ieturēta, sirsnīga un atklāta.

Dāniels – gudrs, asprātīgs. Reizēm paslinko, bet ātri vien saprot, ka tas ir slikti, un ķeras pie darba.

Kristvaldis – kluss, dažreiz pat nepamanāms. Prot trāpīgi pateikt savu viedokli.

Uldis – pieaudzis, dzīvesgudrs jaunietis. Mēdz izstrādāt blēņas, bet ir atklāts, prot atzīt savas kļūdas. Pēdējos gados atklājis savu slēpto talantu gan Popielas priekšnesumos, gan Ziemassvētku ludziņās.

Renārs – gudrs, apdāvināts, ar saviem savdabīgiem spriedumiem par dzīvi, ar savu skatījumu par notikumiem valstī un pasaulē. Atklāts, vienmēr pasaka to, ko domā.

Niks mūsu klasē mācās pirmo gadu, bet ļoti labi iejuties, ir draudzīgs, aizstāv jaunākos. Ir savs skatījums uz lietām un notikumiem,» tā I.Dreimane.

Devītie par savu kolektīvu

«Sākumā klasē mācījāmies deviņi, esam palikuši seši – starp pieciem puišiem viena meitene. Nevaram iedomāties labāku klasi par šo. Esam visi kā viena ģimene, ieskaitot mūsu audzinātāju. Kopā esam neuzveicami, jo sniedzam cits citam atbalstu un palīdzam. Esam draudzīgi, saticīgi, ar labu humora izjūtu. Kopā pavadām daudz laika gan skolā, gan ārpus tās. Varam izrunāt un noskaidrot visus jautājumus. Reti kad mums ir domstarpības, bet, ja rodas, tad kopīgi izdomājam, kā būs labāk. Kaut gan puikām ir savas intereses, vienīgā meitene ir kā odziņa uz tortes, nekad netiek atstumta maliņā, bet draudzīgi uzņemta kopējā bariņā. Kristīne vienmēr visu ierosina, sasauc kopā, palīdz, ja kaut kas nepadodas. Kopumā esam radoši, aktīvi piedalāmies konkursos, olimpiādēs, sporta pasākumos.»

Klase par audzinātāju

«Klases kolektīvs nav iedomājams bez mūsu audzinātājas. Viņa ir gudra, atraktīva, radoša un jautra. Mēs kopā ļoti daudz runājam par dažādiem jautājumiem. Viņa izskaidro to, kas mums ir nesaprotams. Ja sadarām blēņas, viņa nerājas, bet pastāsta, kādas sekas tās var radīt. Tas liek aizdomāties un saprast, ko darījām nepareizi, kā labāk vajadzēja rīkoties, jo bieži vien ir lietas, par kurām mēs pat nespējām iedomāties. Mūsu audzinātāja spēj uzņemties atbildību un ir taisnīga.»

Spilgtāko atmiņu mirkļi

Turpina devītie: «Deviņu gadu laikā mums ir bijuši daudzi piedzīvojumi, kurus nekad neaizmirsīsim. Jau no 1.klases mēs esam bijuši neskaitāmās ekskursijās pa Latviju un ārpus tās – Lietuvā apskatījām Krusta kalnu, bijām Delfinārijā, Zviedrijā redzējām karaļpili, Vasa muzeju, akvārijus, kur peldēja haizivis. Esam pārģērbušies par prinčiem un princesēm Latgalē, izklaidējušies, skaitījuši govis un braukuši ar bānīti Ventspilī, kāpuši skatu torņos. Pie biškopjiem paši varējām sagatavot medu ar dažādām piedevām, neizpalika arī spēles, orientēšanās pārgājiens pa mežu. Bijām Rīgā Ilūziju muzejā.

Mūsu klases audzinātāja rīko visneparastākos un vislabākos klases vakarus. Piemēram, meitenēm bija jāpārģērbjas par puišiem, bet puišiem – par meitenēm. Tad visi izskatījās smieklīgi, arī atrakcijas bija foršas. Neaizmirstami klases vakari bija arī Helovīnos, Ziemassvētkos, Lieldienās. Tāpat paliks atmiņā klases vakari ar nakšņošanu skolā. Piedalījāmies arī ZZ čempionātā. Interesanti bija iejusties skolotāju lomā un saprast, cik tas ir grūts un atbildīgs darbs.

No skolas pasākumiem atmiņā paliks «Mazā Zeltene un Lāčplēsis», Popielas, ģimeņu sporta dienas.»

Nākotnes nodomi

Kristīne Vonoga: «Pagaidām mani visvairāk interesē advokāta profesija, tāpēc nākotni noteikti saistīšu ar to. Pēc 9.klases turpināšu mācīties vidusskolā. Žēl, ka Mazozolos nevar mācīties līdz 12.klasei, ļoti negribas iet prom no šīs skolas!»

Kristvaldis Pudulis: «Vēl īsti neesmu izlēmis, ar kādu profesiju vēlos saistīt nākotni, ir dažas ieceres. Domāju, ka varētu būt videospēļu testētājs.»

Niks Naudiņš: «Vēl neesmu izlēmis, turpināšu mācības vidusskolā.»

Dāniels Jānis Zemītis: «Pagaidām mani interesē informātika, un viss ap to, tāpēc došos mācīties uz Rīgas Valsts tehnikumu par programmētāju. Otrs variants – iet mācīties par policistu kriminālajā nodaļā.»

Renārs Ozoliņš: «Domāju, ka būšu programmētājs, jo neko citu nevaru iedomāties.»

Uldis Mihaļevičs: «Pēc 9.klases iešu mācīties uz Ogres tehnikumu, kur apgūšu meža tehnikas operatora profesiju. Otrs variants – iestāties armijā kājnieku vienībā.»

Foto no skolas arhīva 6.un7.klases vakarā.

Devīto novēlējums skolai un skolotājiem

Skolai: «Lai mūsu skola vienmēr pastāvētu, jo te mēs visi jūtamies droši un labi.»

Skolotājiem: «Izturību, pacietību un labākus skolēnus. Negribētos, ka kāds pamestu Latviju labāka darba meklējumos vai pārkvalificētos citā profesijā. Būt tikpat jaukiem kā tagad! Strādāt tā, lai skola vēl būtu tūkstoš gadu!» 

Audzinātājas ceļa vārdi

Ineta Dreimane: «Novēlu jums, mani bērni, lai piepildītos visas vēlmes, lai jūs izaugtu par kārtīgiem cilvēkiem un labiem darba darītājiem!»

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!