Trūcīgas un maznodrošinātas personas kopš aprīļa var saņemt pārtikas un higiēnas pakas

[ A+ ] /[ A- ]

Trūcīgas un maznodrošinātas personas kopš aprīļa var saņemt pārtikas un higiēnas pakas

Dzintra Dzene

Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros Sabiedrības integrācijas fonds ir noslēdzis līgumus ar 27 partnerorganizācijām par atbalsta paku un maltīšu izdali visā Latvijā. Kopš aprīļa trūcīgas un maznodrošinātas personas pārtikas un pamata materiālās palīdzības komplektus var saņemt 10 izdales vietās Ogres novadā (Taurupes pagastā darbojas arī zupas virtuve). Viena izdales vieta ir Ikšķiles novadā, piecās – Ķeguma novadā un trīs – Lielvārdes novadā.

2020.gada nogalē veiktas izmaiņas normatīvajā regulējumā sociālās aizsardzības jomā un Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām darbības programmas īstenošanas nosacījumos. Turpmāk pārtikas, higiēnas un skolas preču komplektus tiesīgas saņemt:

* trūcīgas mājsaimniecības ar ienākumiem līdz 272 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā, bet katrai nākamajai personai 190 eiro (līdzšinējo 128,06 eiro vietā);

* maznodrošinātas mājsaimniecības, kurās ienākumi nepārsniedz 327 eiro (līdzšinējo 242 eiro vietā) pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā, bet katrai nākamajai personai 229 eiro.

Pašvaldībās, kurās maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu līmenis noteikts mazāks, atbalstu var saņemt visas maznodrošinātās mājsaimniecības. Atbalstu turpinās saņemt arī mājsaimniecības krīzes situācijā.

Atbalsta pakās ir pārtikas preču komplekti, higiēnas un saimniecības preču komplekti, pārtikas preču komplekti maziem bērniem (trīs veidi atkarībā no bērna vecuma), skolas piederumu komplekti (bērniem vecumā no pieciem līdz 16 gadiem).

Jāpiebilst, ka, tāpat kā līdz šim, pārtikas, higiēnas un skolas preču komplektus iedzīvotājiem ir iespējams saņemt ar pašvaldības sociālā dienesta izsniegtu izziņu. Vienīgais izņēmums ir zupas virtuve, kur, lai saņemtu maltīti, personai nav jāuzrāda statusa izziņa.

Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadā partnerorganizācija ir biedrība «Latvijas Sarkanais Krusts» (kontaktpersona –  Alla Kruglova, tālr. 67686304, (e – pasts: alla.kruglova@redcross.lv).

Detalizēta informācija par  izdales vietu adresēm, darba laikiem un katras izdales vietas atbildīgo personu kontaktinformāciju atrodama tīmekļvietnē www.atbalstapakas.lv.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!