Turēsim īkšķus par «Zelta liepu»!

[ A+ ] /[ A- ]

Kad izlasīju laikrakstā ziņu, ka Ogres novada dome nolēmusi pārņemt valdījumā māju, kura joprojām saucas «Pie zelta liepas», tad atmiņā uzjundījās tie agrākie laiki, kad šajā mājā bija ogrēniešu iecienīta kafejnīca, nevis kāda krāmu bode, kā pašlaik.

Satiekot vecos draugus, viņi man jautā, kāpēc es, viens pats dzīvodams, neeju paēst pusdienas uz kādu ēstuvi, bet cenšos pats mājās gatavot sev maltīti. Tad parasti atbildu: «Ja būtu vecā labā «Pie zelta liepas», tad gan ietu tur pusdienot bieži vai arī pasēdēt novakari pie tējas un saldumiem.» Esošajās pilsētas kafejnīcās bieži vien nevar tikt iekšā, jo ir kādi slēgti pasākumi vai daudz ļaužu.

Un tā atmiņā nāk «Zelta liepas» laiki. Tur ieejot, sagaidīja ģērbtuve ar elegantu garderobistu un uzaicinājumu pusdienot. Gar logu rindu izvietoti galdiņi, kur caur logiem labi pārskatāma pilsētas ainava, bet pretī bufete ar dažādiem našķiem, dzērieniem. Un, protams, ātra un laipna apkalpošana.

Septiņdesmitajos gados, kad vadīju rajona kultūras dzīvi, bieži vien uz Ogri atbrauca ciemiņi gan no republikas, gan tālienes. Viesu uzcienāšanai kalpoja neliela banketu telpa pretī ieejai. Tur varēja netraucēti pārrunāt darba lietas un garšīgi paēst pusdienas, kā pienākas, viesus uzņemot. Visi varēja justies kā saimnieki savās mājās, jo apkalpošana bija brīnišķīga un šefpavāres Ināras gatavotie ēdieni – gardi un sātīgi.

Visu to atceroties un domājot par šodienu, patiesi gribētos šo «Zelta liepu» atgūt gan tās kādreizējā izskatā ar mūsdienīgiem vaibstiem, gan ēdināšanas funkciju saglabāšanā ogrēniešiem un pilsētas viesiem.

Gribētos lūgt Ogres novada domi, lai padomātu par mūsdienīgas kafejnīcas atvēršanu interjera ziņā, bet ar tādu ēdināšanas bloku, kur varētu baudīt latviešu tradicionālos ēdienus visplašākajā sortimentā. Ceru, ka tāda ir daudzu ogrēniešu vēlēšanās un cerība, ka tā notiks. Tas arī piederēsies pie jauki sakārtotā pilsētas centra un ideālās ēkas atrašanās vietas.

Turēsim īkšķus, lai tā notiktu!

Jānis Krastiņš, bijušais kultūras darbinieks