Turpinās ūdens kvalitātes pārbaude Ogres novada peldvietās

[ A+ ] /[ A- ]

Turpinās ūdens kvalitātes pārbaude Ogres novada peldvietās

Ritvars Raits

16.jūlijā jau atkārtoti tika veikta ūdens kvalitātes pārbaude deviņās Ogres novada neoficiālajās peldvietās, informē Veselības inspekcija (VI). Analīžu rezultāti liecina, ka visās pārbaudītajās peldvietās ūdens kvalitāte joprojām atbilst prasībām, līdz ar to peldēties ir atļauts. Izņēmums ir Rīgas HES ūdenskrātuve (Daugavas upe) iepretī J.Alunāna ielai, Ogrē, kur VI aicina novērtēt zilaļģu iespējamo savairošanos un nepeldēties, ja ūdens šķiet aizdomīgs.

Lai peldēšanās būtu droša, Veselības inspekcija veic peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudes. Ūdens paraugos laboratorijā tiek noteikti divi mikrobioloģiskie rādītāji – zarnu nūjiņas (Escherichia coli jeb E.coli) un zarnu enterokoki, to koncentrācija ūdenī. Šie rādītāji kalpo par indikatoriem iespējamā fekālā ūdens piesārņojuma atklāšanai, kas var saturēt slimības izraisošās patogēnās baktērijas un vīrusus. Paralēli ūdens paraugu ņemšanai, VI speciālisti novērtē peldvietas arī vizuāli un pievērš uzmanību ūdens krāsai, peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī, kā arī iespējamam zilaļģu savairošanās procesam.

Ūdens kvalitātes pārbaudes tika veiktas arī Abzas dzirnavdīķī, Suntažu pagastā; baseinā pie Madlienas vidusskolas; Ogres Vecupē, Ogrē; Plaužu ezerā, Ķeipenes pagastā; Ogres HES ūdenskrātuvē, Ogrē; Ogres upē pie vecā hipodroma, Ogresgalā; Mežezerā, Kalnāju mežos; Plāteres ezerā, Madlienas pagastā. Vistīrākais ūdens šobrīd ir Rīgas HES ūdenskrātuvē. Ja salīdzina ar pārbaudi, kas tika veikta 24.maijā, ūdens kvalitāte visvairāk pasliktinājusies Mežezerā un Ogres Vecupē, taču arī tur peldēties var bez bažām. Vistīrākais ūdens šobrīd ir Rīgas HES ūdenskrātuvē (Daugavas upē) iepretī J.Alunāna ielai, Ogrē.

Šonedēļ Veselības inspekcija saņēmusi informāciju par ādas alerģiskajām reakcijām pēc peldes Ropažu novada Vangažu ezerā un Vangažu karjerā, ar kurām vairāki cilvēki ir vērsušies pie ģimenes ārsta. Veselības inspekcijai ir pamats uzskatīt, ka to ir radījusi t.s. «peldētāju nieze» – mikroskopiski parazitāro tārpu kāpuri, kas dzīvo ūdenī. Iepriekšējos gados līdzīga parādība fiksēta Dubkalnu karjera ūdenskrātuvē, neoficiāla informācija liecina, ka šovasar kas tāds varētu būt bijis Ogres Vecupē. Inspekcija aicina uzmanīties un tūlīt pēc peldes labi noslaucīties ar dvieli vai noskaloties dušā, ja tas ir iespējams, neļaujot ādai nožūt dabiskā ceļā.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk