Ugunsnelaime atņēmusi pajumti ikšķiliešu ģimenei

[ A+ ] /[ A- ]

Ģimenes māja Ikšķilē, kuru 4.jūnija agrā rītā izpostīja ugunsnelaime.

Pirms divām nedēļām ziņojām par maijā notikušu ugunsgrēku, kura dēļ mājokli zaudēja kāda birzgaliete un viņas nepilngadīgais dēls. Jūnijs atnācis ar jaunu ugunsnelaimi – bez pajumtes palikusi ģimene ar trim bērniem Ikšķilē.

Kā atklāj ikšķiliete Rikarda Damroze-Sprunce, 4.jūnija agrā rītā viņas ģimenes dzīve burtiski apgriezās kājām gaisā, jo mājā izcēlās ugunsgrēks. Aizdegšanās iemesls meklējams elektrības drošinātāju kastē. Mājās tobrīd bijusi tikai viņa, viņas astoņus gadus vecais dēls un vecmāmiņa. Ikšķiliete uzskata, ka viņiem ļoti paveicies, jo vecmāmiņa laikus pamanīja liesmas, paveicās, jo tajā brīdī nebija vēja, paveicās, jo glābēji atbrauca ātri, paveicās, jo nesprāga gāzes balons, un tā varētu turpināt… Visi cilvēki ir sveiki un veseli, arī suņi un kaķi ir dzīvi. Jaunajai sievietei gan esot apdegusi pēda, bet viņa teic, ka tas esot sīkums – sadzīšot.

Tagad ir jādzīvo tālāk. Māja, par laimi, bija apdrošināta. Protams, varētu vēlēties lielāku atjaunošanas summu mājokļa atjaunošanai, bet labi, ka būs vismaz kaut kas. Šobrīd ģimene gaida apdrošinātāju lēmumu un ļoti cer, ka kompensācija netiks atteikta. Māja pēc ugunsgrēka būs jānojauc, lai atjaunotu pilnībā. Ģimenei jau šobrīd ir papildus tēriņi, ar kuriem pašiem galā netikt. Sieviete lūdz visus, kuriem ir iespēja un vēlme atbalstīt viņas ģimeni kaut ar mazumiņu finansiāli, veikt pārskaitījumu uz bankas kontu LV77UNLA0050023473077 (saņēmējs: Rikarda Damroze-Sprunce). Ikšķiliešu ģimenei arī viens eiro šobrīd ir nauda…

Rikarda teic lielu paldies kaimiņiem, paldies tiem cilvēkiem, kuri viņas ģimenei jau ir atdevuši pirmās nepieciešamības mantas, kā arī devuši naudu… Tādu «paldies» saraksts jau esot tik garš… Paldies visiem, kuri atbalsta un domā par nelaimē cietušo ģimeni, lai tai viss izdotos!

Ja kāds vēlas personīgi sazināties ar Rikardu Damrozi-Sprunci, lai uzzinātu, ar ko var palīdzēt, to var izdarīt sociālajā tīklā Facebook.com vai pa tālr. 22339969.

Ritvars Raits

Rikardas Damrozes-Sprunces foto