Ugunsnelaime Birzgalē atstājusi bez mitekļa sievieti un viņas dēlu

[ A+ ] /[ A- ]

Māja Birzgales pagastā pēc postošā ugunsgrēka. Skaidrīte sev mājokli tur tikai īrēja, bet ēkas atjaunošana prasītu pārāk daudz līdzekļu.

Maija vidū tika ziņots par ugunsgrēku Birzgales pagastā – dega liela dzīvojamā māja, dzēšanas darbu laikā cieta viens no ugunsdzēsējiem. Kā izrādās, tās ugunsnelaimes laikā bez pajumtes un iedzīves palikusi sieviete pirmspensijas vecumā un viņas dēls – skolnieks. Biedrība «Palīdzēsim viens otram» lūdz iedzīvotājus atbalstīt smagā situācijā nonākušo ģimenīti.

Birzgalietei Skaidrītei līdz pensijas vecuma sasniegšanai palicis tikai viens gads. Viņa ikdienā strādā Lielvārdes novada sporta centrā, kā arī ir gādīga māte savam dēlam, kurš mācās 8.klasē. Nelaime ģimeni piemeklēja 19.maijā. Kamēr Skaidrīte ar dēlu bija draugu kāzās, viņu māju kāds ir nodedzinājis. Apkārtējie runā, ka tā esot ļaunprātīga dedzināšana, kurā varētu būt iesaistīti kādi jaunieši, bet oficiālas informācijas par to nav. Mājoklī nekas nebija saglabājies lietojams vai derīgs, pilnīgi viss sadega. Šobrīd Skaidrītei dota iespēja dzīvot dzīvoklī turpat Birzgalē, bet miteklī nav ne elektrības, ne ūdens – tur ir ne pārāk patīkami apstākļi, lai dzīvotu, turklāt kopā ar bērnu. Principā tā ir tikai vieta, kur vakaros apgulties. Darba dienās pati Skaidrīte uzturas Lielvārdē, kur īrē vienistabas dzīvokli, jo ir reizes, kad viņa nepaspēj pēc darba atgriezties Birzgalē, jo vairs nekursē sabiedriskais transports. Tad viņi Lielvārdē paliek abi ar dēlu.

Skaidrīte ir jau dabūjusi ziedojumā no pāris labiem cilvēkiem gultas veļu un dažus apģērba gabalus. Joprojām nepieciešama: pārtika, apavi puikam (43.-44.izmērs), apavi Skaidrītei (41.-42.izmērs), drēbes puikam un Skaidrītei. Zēna augums aptuveni 174-180 cm. Sieviete īsāka, ap 170-174 cm. Apģērbu vajadzētu šim gadalaikam, gan arī ziemas sezonai, tāpat radiouztvērēju ar baterijām, puikam telefonu, lai mamma var sazvanīt, jo iepriekšējais sadega. Ģimene meklē arī pastāvīgu dzīvesvietu. Vislabākais variants būtu Lielvārdē, bet galvenais nosacījums tomēr ir, lai to ar laiku būtu iespējams iegādāties. Ziedotājiem par mantām vislabāk sazināties ar pašu Skaidrīti, zvanot viņai uz tālr. 25988648.

Tu vari palīdzēt arī ar naudas pārskaitījumu:

Biedrība «Palīdzēsim viens otram»

Reģ. Nr: 40008260372

Konts: AS Swedbank LV06HABA0551043090995

Mērķis: Birzgales ugunsgrēks

Ritvars Raits

Foto no biedrības «Palīdzēsim viens otram» arhīva