Uz grāmatas «Piparkūku sirds Sibīrijā» atvēršanu

[ A+ ] /[ A- ]

Pirmdien, 17.septembrī, pulksten 18.00 Ogres Kultūras centra Mazajā zālē notiks Ogres iedzīvotāja Jāņa Briljāna grāmatas «Piparkūku sirds Sibīrijā» atvēršana.

Tā tapusi ar Ogres novada pašvaldības finansiālu atbalstu, kas iegūts, Ogres politiski represēto klubam piedaloties projektu konkursā «Radoši – Aktīvi – Darbīgi – Izglītojoši – Ogres novadam!» («R.A.D.I. – Ogres novadam»).

Grāmatā atspoguļotas latviešu tautas likteņgaitas, saistītas ar vismasveidīgāko deportāciju 1949.gadā. Tajā autors apraksta iedzīvotāju deportācijas norisi un izsūtīto dzīvi Sibīrijā – Tomskas apgabalā Krievijā.

«Piparkūku sirds Sibīrijā» sākas ar septiņgadīga zēna atmiņām par pieredzēto izsūtījumā, autors stāsta par latviešu ģimeņu izturību un strādīgumu, par bērnu skolas gaitām, blēņām un palaidnībām. Autors iepazīstina lasītājus ar studiju gaitām Tomskas Medicīnas institūtā, ar piedzīvoto ekspedīcijā uz Tunguskas meteorītu. Varēs lasīt arī par autora atgriešanos Latvijā un Ogres pilsētas attīstību pagājušā gadsimta 70. – 90. gados.

Autors, sniedzot ieskatu latviešu tautas likteņgaitās un pagājušā gadsimta izaicinājumos, ar grāmatu «Piparkūku sirds Sibīrijā» dod savu ieguldījumu tautas vēsturisko atmiņu saglabāšanā nākamajām paaudzēm.