Uz Latvijas Pasta jaunākās pastmarkas – retā un skaistā pļavu puķe jumstiņu gladiola

[ A+ ] /[ A- ]

Uz Latvijas Pasta jaunākās pastmarkas – retā un skaistā pļavu puķe jumstiņu gladiola

Latvijas Pasts šodien, 2.jūlijā, izdod jaunu pastmarku un aploksni, kas veltīta Latvijā reti sastopamam un aizsargājamam dabisko pļavu augam – jumstiņu gladiolai. Jauno pastmarku un aploksni sākotnēji varēs iegādāties lielāko pilsētu pasta nodaļās, kā arī Latvijas Pasta e-veikalā https://veikals.pasts.lv/. Interesenti par pirmās dienas zīmogošanas iespējām aicināti rakstīt uz e-pasta adresi filatelija@pasts.lv.

Jaunā pastmarka izdota 100 000 eksemplāros, un tās nominālvērtība ir € 1,27, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā no 21 līdz 100 gramu Latvijas teritorijā. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1000 eksemplāru tirāžā. Filatēlijas izdevumu dizaina autors ir mākslinieks Edgars Folks.

Uz jaunajiem filatēlijas izdevumiem redzamā jumstiņu gladiola (Gladiolus imbricatus) ir viens no Latvijas savvaļas krāšņākajiem augiem ar lieliem violeti sārtiem vai purpursārtiem, ļoti reti – arī baltiem ziediem, kas zied no jūnija beigām līdz jūlija beigām.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!