Uz pasaules čempionātu dosies pieci Lielvārdes florbola audzēkņi

[ A+ ] /[ A- ]

Uz pasaules čempionātu dosies pieci Lielvārdes florbola audzēkņi

Ritvars Raits

Latvijas vīriešu florbola izlases galvenais treneris Arto Rīhimeki nosaucis tos 20 florbolistus, kuri no 3. līdz 11.decembrim aizstāvēs mūsu valsts godu 13.pasaules čempionāta finālturnīrā, kas norisināsies Somijas galvaspilsētā Helsinkos. Starp izlasē iekļautajiem ir veseli pieci Lielvārdes florbola audzēkņi – Aivis Kusiņš, Armands Savins, Oskars Tūtāns, Jānis Salcevičs un Toms Akmeņlauks.

Komandā «Lielvārde/Fat Pipe» šobrīd gan spēlē tikai trīs no viņiem – uzbrucējs Aivis Kusiņš, kā arī aizsargi Armands Savins un Oskars Tūtāns. Abi pārējie florbolisti šobrīd pārstāv citus klubus, kur spēlēšanu apvieno ar galvenā trenera amata pienākumiem – vārtsargs Jānis Salcevičs ir komandā FK «Ogres Vilki», bet Toms Akmeņlauks – Liepājas vienībā FK «Kurši». Aivis, Toms un Jānis jau ir spēlējuši pasaules čempionātu finālturnīros, bet Armandam un Oskaram, kuri vēl tikai septembrī bija Latvijas juniori izlases līderi, šī būs debija tāda līmeņa sacensībās.

Latvijas valstsvienības rindās iekļauti divi vārtsargi, septiņi aizsardzības spēlētāji un vienpadsmit uzbrucēji. Vislielākā pārstāvniecība izlasē ir no Cēsu komandas «Lekrings» – pieci spēlētāji. Trīs florbolisti ir no «Lielvārde/Fat Pipe», divi no «Talsu NSS/Krauzers», bet pa vienam no komandām «Oxdog Ulbroka LU», Liepājas FK «Kurši», «Ķekava» un FK «Ogres Vilki» komandām. Vēl seši mūsu izlases sastāvā iekļautie florbolisti ikdienā spēlē ārzemju klubos Šveicē un Somijā.

Latvijas vīriešu izlase pasaules rangā šobrīd ieņem astoto pozīciju, bet iepriekšējā pasaules čempionātā, kas 2018.gadā notika Prāgā, mūsu florbolisti izcīnīja piekto vietu. Latvieši piedalījušies visos 12 līdz šim notikušajos pasaules čempionātos un augstākais sasniegums ir piecas reizes iegūtā piektā pozīcija (2006., 2008., 2010., 2014., 2018.).

Pasaules čempionāta finālturnīrā Latvijas izlase cīnīsies A apakšgrupā – ar Somijas, Zviedrijas un Dānijas izlasēm. 3.decembrī mūsu florbolisti spēkosies ar spēcīgajiem zviedriem, 4.decembrī – ar dāņiem, bet 5.decembrī ar pašreizējiem pasaules čempioniem – mājiniekiem somiem. Visas Latvijas izlases spēles tiešraidē translēs televīzijas kanāls «Sportacentrs.com TV».

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!