Uzdod novērst mēslošanu pie atkritumu konteineriem

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš otrdien, 5.novembrī, tikās ar SIA «Ogres Namsaimnieks» direktoru Kasparu Grīnbergu un Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieku Uģi Ulmani, lai aicinātu pievērst uzmanību daudzdzīvokļu namu iekšpagalmu tīrībai – sadzīves atkritumu konteineriem un videi ap tiem.

E.Helmanis uzsver, ka arī atkritumu novietošana ārpus atkritumu konteineriem ir mēslošana. «Bieži vien atkritumu konteineri daudzdzīvokļu māju pagalmos ir pārpildīti, līdz ar to atkritumi tiek izmētāti ap konteineriem, tāpat blakus konteineriem tiek novietoti lielgabarīta sadzīves atkritumi, mēbeles un dažādas citas nevajadzīgas lietas, piegružojot apkārtējo vidi. Tas nebūt nerada sakoptas pilsētas iespaidu, un tā vairs nedrīkst turpināties!» norāda E.Helmanis.

Ogres novada pašvaldības policija turpmāk izmantos video novērošanas kameras, lai fiksētu atkritumu izmešanu ārpus vai līdzās atkritumu konteineriem un sauktu mēslotājus pie atbildības.

Diemžēl ir novērots, ka daudzdzīvokļu māju konteinerus ar sadzīves atkritumiem piepilda privātmāju iedzīvotāji. U.Ulmanis atzīst, ka būtu svarīgi kontrolēt, kuriem privātmāju iedzīvotājiem ir noslēgti atkritumu izvešanas līgumi.

E.Helmanis uzdeva SIA «Ogres Namsaimnieks» kopā ar pašvaldības policiju meklēt risinājumus problēmai ar pārpildītajiem atkritumu konteineriem, vērtēt citu pilsētu piemērus, lai atrastu atbilstošāko. Nākamā tikšanās reize notiks nākamnedēļ, kad tiks izskatīti piedāvātie risinājumi.

Ogres novada pašvaldības darbinieki aicina iedzīvotājus rūpēties par savas apkārtnes tīrību un lielāku uzmanību pievērst atkritumu šķirošanai.

Marta Poga