Uzņēmīgiem cilvēkiem arī krīze nav šķērslis

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no personiskā arhīva Trīs jauni, uzņēmīgi ikšķilieši – Edgars (no kreisās), Kristaps, un Jānis.

Uzņēmīgiem cilvēkiem arī krīze nav šķērslis

Dzintra Dzene

Laikā, kad valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ durvis slēguši vairāki uzņēmumi, Ikšķilē un Lielvārdē gluži pretēji darbu sākuši jauni uzņēmumi, kas ne vien nepieprasa dīkstāves pabalstu, bet spēj nodrošināt gan sevi, gan radīt jaunas darba vietas citiem. Ikšķilē šogad aprīlī darbu uzsākusi kafejnīca «Uguns Cafe», bet Lielvārdē – beķereja «Bricēni». Turklāt abas atrodas Skolas ielā – «Uguns Cafe» Ikšķilē, Skolas ielā 11a, bet «Bricēni» – Lielvārdē, Skolas ielā 10.

Kafejnīcu «Uguns Cafe» izveidojuši trīs jauni, uzņēmīgi ikšķilieši – Kristaps, Edgars un Jānis. Puiši stāsta, ka ideja par savu kafejnīcu radusies jau pagājušā gada vasarā un līdz tās realizācijai viņi virzījušies soli pa solim. Pašu rokām uzbūvēta arī kafejnīcas ēka.

«Dzirdēt klientu atsauksmes, ka gatavojam labākos burgerus, kādi vien ir baudīti, un uzslavas par izmeklētajām garšu kombinācijām, sniedz lielāko gandarījumu un sparu augt un attīstīties, lai kļūtu par atpazīstamu burgeru zīmolu Latvijā!» saka puiši.

Foto no personiskā arhīva Lēdmanieši Valdis un Ārija Purvinski savu maizīti aizveduši tautiņās.

Savukārt «Bricēni» ir zemnieku saimniecība Lēdmanes pagastā, kuras galvenā nodarbošanās ir maizes un saldumu cepšana. 2009.gadā, sākoties krīzei valstī, saimniecības īpašniekiem Valdim un Ārijai Purvinskiem radās iespēja pievērsties mājražošanai – kopš bērnības zināmai, bet tobrīd vēl neizmēģinātai nodarbei – maizes cepšanai.

Foto no personiskā arhīva Nesen atvērtajā «Bricēnu» beķerejā Lielvārdē. Valda un Ārijas pēdās iet arī viņu meita Liene Purvinska – Plūmīte kopā ar vīru Arni Plūmīti.

Tagad viņu meita Liene Purvinska – Plūmīte turpina ģimenes biznesu un kopā ar vīru Arni Plūmīti, saimniekojot nesen atvērtajā «Bricēnu» beķerejā Lielvārdē, kamēr vecāki turpina darbu ģimenes saimniecībā Lēdmanē

 

Vairāk lasiet 15.maija „OVV”.

 

 

 

 

 

 

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!