Vai jūs jau nobalsojāt?

[ A+ ] /[ A- ]

Vai jūs jau nobalsojāt?

Dzintra Dzene

Pašvaldību vēlēšanu diena ir rīt, 5.jūnijā, taču nobalsot varēja jau iepriekš un var arī šodien, līdz pulksten 20. Vēlēšanu iecirkņi atvērti, galvenais, nepaiet tiem garām. Kāpēc tas tik svarīgi? Atbilde pavisam vienkārša – mēs katrs visos četros novados, – kā Ikšķilē, tā Ogrē, Ķegumā un Lielvārdē, no saviem maciņiem nodokļu veidā maksāsim algu ievēlētajiem deputātiem un maksāsim arī par viņu pieņemtajiem lēmumiem. Ja Saeimas deputāti nereti risina globālas problēmas un pieņem politiskus lēmumus, tad pašvaldībās tautas kalpu pārziņā galvenokārt ir saimnieciski jautājumi, kas pavisam tiešā veidā var skart ikvienu no mums – slēgt vai neslēgt skolu pagastā, celt vei necelt jaunu bērnudārzu, kuras ielas remontēt pirmām kārtām, kuras pēc tam vai vispār nekad. Tieši tāpēc ir tik svarīgi, kam par to būs teikšana. Izvēle mums ir gana plaša – Ogres novadā savus deputātu kandidātus piedāvā 12 politiskās partijas un partiju apvienības, un uz 23 deputātu vietām kandidē 243 personas.

Kā liecina Ogres novada vēlēšanu komisijas sniegtā informācija, pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā, 31. maijā, nobalsoja 837 vēlētāji jeb 1,85 procenti, kas, protams, ir pavisam niecīga daļa, jo Ogres novada vēlēšanu apgabalā kopumā reģistrēti 45133 vēlētāji. Turklāt šajās vēlēšanās vēlētājs nav piesaistīts konkrētam vēlēšanu iecirknim, kā tas bija pašvaldību vēlēšanās līdz šim, līdz ar to drīkst balsot jebkurā no 27 vēlēšanu iecirkņiem Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes un Ogres novadā.

Šādu iespēju nodrošina elektroniskais tiešsaistes vēlētāju reģistrs – vēlētājam, ierodoties vēlēšanu iecirknī, jāuzrāda pase vai personas apliecība, pēc šiem dokumentiem vēlēšanu komisijas darbinieks ar viedierīci nosaka vēlētāja piederību noteiktam vēlēšanu apgabalam, kā arī pārliecinās, vai vēlētājs jau nav nobalsojis kādā citā vēlēšanu iecirknī.

Tātad tiekamies vēlēšanu iecirknī jau šodien, ja nu tomēr šodien nē, tad rīt noteikti, – sākot no pulksten 7!

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!